seminarium w Oranienburgu (Niemcy)

W dniach 10-15 lipca 2011 r. przedstawiciele KWP w Lublinie uczestniczyli w seminarium „Zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012” w Wyższej Zawodowej Szkole Policji Brandenburgii w Oranienburgu, w Niemczech. Seminarium zostało zorganizowane dzięki współpracy Szkoły Policji w Słupsku ze Szkołą Policji w Branderburgii. W szkoleniu udział wzięli zastępcy komendantów wojewódzkich Policji ds. prewencji, dowódcy oddziałów prewencji, naczelnicy sztabów Policji z KWP i KMP miast organizujących, zastępczych oraz przygranicznych z Ukrainą, a także przedstawiciele Komendy Głównej Policji i Szkoły Policji w Słupsku.
 
 
Uczestnicy seminarium podczas wykładu        Uczestnicy seminarium podczas wykładu
Podczas pięciodniowego spotkania polscy policjanci zapoznali się z doświadczeniami swoich niemieckich kolegów z 2006 roku, zdobytych podczas zabezpieczania Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy UEFA. Omówiono między innymi diagnozowanie zjawiska chuligaństwa stadionowego; formy zjawiska, koordynacje podejmowanych działań i środki zapobiegawcze. Przedstawiciele poszczególnych komend wojewódzkich wymieniali się doświadczeniami w zakresie zapewnienia porządku na stadionach jak i pozostałych obiektach użyteczności publicznej, które podczas EURO 2012 przyjmować będą kibiców (dworce, hotele, przejścia graniczne).
 
Zdjęcie pamiątkowe uczestników seminarium
 
 
Jednym z punktów programu była wizyta na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, podczas której uczestnicy odwiedzili centrum dowodzenia oraz zapoznali się z działalnością stadionowego komisariatu.
 
Zdjęcie uczestników seminarium pod stadionem olimpijskim w Berlinie
 
 
Szkoła Policji w Słupsku jest pomysłodawcą seminarium, Druga część szkolenia odbędzie się w Słupsku, w połowie października tego roku. W trakcie spotkania niemieccy i polscy policjanci wspólnie przedyskutują plan działania polskich policjantów, który przygotowywany jest w związku z zabezpieczeniem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA „EURO 2012”.
Powrót na górę strony