Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podmuch wiatru wywrócił deskę windsurfingową. Z pomocą potrzebującej przybyli policjanci i WOPR
Policyjni wodniacy podczas pełnienia służby na wodach nieliskiego zalewu podjęli kolejną akcję ratunkową. Wczoraj w zaroślach zauważyli przewróconą deskę windsurfingową z żaglem, a obok niej w wodzie kobietę. Wspólnie z ratownikami WOPR natychmiast przystąpili do działania. Wydostali z wody 58-latkę, a deskę, którą pływała bezpiecznie odholowali na brzeg.
Zamość -
Motocyklista bez uprawnień stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu
W miejscowości Gorajec-Zastawie kierujący motocyklem 21-latek stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu uderzając w znak drogowy. Zjeżdżając z drogi ominął stojący na przeciwnym pasie ciągnik rolniczy, którego kierujący oczekiwał na możliwość bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo. Motocyklista z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy, nie posiadał jednak uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.
Zamość -
29-latek poszukiwany listem gończym wpadł z narkotykami, bo załatwiał potrzebę fizjologiczną na ulicy
Opolscy policjanci zatrzymali 29-latka poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Gorzyc wpadł w ręce mundurowych, ponieważ załatwiał swoją potrzebę fizjologiczną na ulicy. Dodatkowo w bieliźnie mężczyzny policjanci ujawnili amfetaminę. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, ale wcześniej usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Chciała sprzedać książkę - straciła ponad 18 000 zł
44-latka ogłoszenie o sprzedaży książki wystawiła na portalu ogłoszeniowym. Wkrótce pojawiła osoba zainteresowana zakupem, która wysłała wiadomość z linkiem potwierdzającym przedpłatę. Po wpisaniu hasła i loginu w bankowości elektronicznej banku, z konta kobiety zniknęło ponad 18 000 zł. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!
Lubartów -
Podsumowanie działań "Bezpieczna DK-19"
W piątek policjanci z drogówki na terenie 3 województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego prowadzili akcje "Bezpieczna DK-19". Kontrolowaliśmy prędkość z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. W trakcie akcji przeprowadziliśmy ponad 800 kontroli drogowych i ujawniliśmy 728 wykroczeń drogowych oraz zatrzymaliśmy 37 dowodów rejestracyjnych. Głównym celem naszych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.
KWP -
Próbował uniknąć odpowiedzialności chowając konopie na polu kukurydzy
Zarzuty posiadania marihuany jak też uprawy konopi indyjskich usłyszał 41-latek zatrzymany przez policjantów międzyrzeckiego komisariatu. Wpadł podczas interwencji zgłoszonej przez członka jego rodziny. Przed przyjazdem mundurowych próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając większe rośliny na polu kukurydzy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Kierował Peugeotem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów
42-letni mieszkaniec Radomia kierował Peugeotem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo nie zastosował do znaków zakazu, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Puławy -
Weekendowe działania "Stop agresji na drodze"
W miniony weekend policjanci z puławskiego ruchu drogowego przeprowadzili akcję "Stop agresji na drodze". Wzięli pod lupę kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy, jeżdżą zbyt szybko i niebezpiecznie, często niesprawnymi, podrasowanymi samochodami. W efekcie skontrolowanych zostało 70 kierowców, z czego 56 popełniło wykroczenia (41 przekroczyło prędkość), zatrzymanych zostało 11 dowodów rejestracyjnych. Podczas działań sprawdziliśmy także trzeźwość 252 kierujących.
Puławy -
Mieli magazyn i produkcję narkotyków. Wspólna realizacja kryminalnych z KWP w Lublinie i Poznaniu
Kryminalni z KWP w Lublinie oraz KWP w Poznaniu zlikwidowali duży magazyn narkotyków. 9 litrów płynnego mefedronu, 2 kg amfetaminy i prawie 2 kg marihuany zostało znalezionych pod Obornikami. Funkcjonariusze zabezpieczyli także prekursory do produkcji narkotyków i urządzenia mogące do tego służyć. Zatrzymana została 29-letnia kobieta i jej 33-letni były partner. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
KWP -
Motocyklista wjechał do rowu uderzając w pień ściętego drzewa
50 letni motocyklista na łuku drogi wyprzedził poprzedzający go pojazd, a następnie stracił panowanie nad jednośladem, zjechał do rowu i uderzył w pień ściętego drzewa. Do zdarzenia doszło w miejscowości Udrycze Koniec w gm. Stary Zamość. Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano go do szpitala. Jego stan trzeźwości określi badanie krwi. Mężczyzna jechał bez kasku i nie posiadał uprawnień.
Zamość
