Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uderzył 15-latka w głowę, kazał mu klękać i przepraszać. Zatrzymali go policjanci z patrolówki
Do policyjnego aresztu trafił 31-latek, który w sobotę w Puławach najpierw zaczepiał przypadkowe osoby, a następnie dwukrotnie uderzył w głowę mijanego 15-latka, któremu kazał klękać i go przepraszać. Agresywnego mężczyznę zatrzymali policjanci z patrolówki. Okazał się być poszukiwany do odbycia kary zastępczej 15 dni aresztu. Po tym jak usłyszał zarzuty i został przesłuchany trafił do zakładu karnego.
Puławy -
Policjanci zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych
W weekend policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne działania „Drift-Stop”. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo regularnie eliminują z ruchu drogowego niebezpiecznych kierowców. Podczas ostatnich działań zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych, ujawnili 84 wykroczenia i nałożyli prawie 50 mandatów.
Lublin -
Zasłabła w samochodzie. W organizmie miała 2,5 promila alkoholu...
O kierowanie na „podwójnym gazie”, bez uprawnień dodatkowo autem niedopuszczonym do ruchu podejrzewana jest 30-latka. Do kobiety, która zasłabła w swoim samochodzie wezwana została pomoc medyczna. Nie potrzebowała jednak hospitalizacji. Już pierwsze badanie potwierdziło, że ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy.
Biała Podlaska -
Pijany 23-latek wjechał w dom
Dzisiaj w nocy kierujący 23-latek na łuku drogi w miejscowości Stryjno Drugie stracił panowanie nad pojazdem marki Volkswagen. Następnie wjechał na prywatną posesję i uderzył w dom uszkadzając jedną ze ścian. W chwili zdarzenia mieszkaniec domu leżał na sofie, która stała bezpośrednio przy ścianie, w która wjechał kierowca. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci z KPP w Świdniku znaleźli w samochodzie młodego kierowcy ponad 3 gramy narkotyków.
Świdnik -
#ZnamTeNumery – kolejna odsłona akcji uświadamia jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję!
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację Telewizji Puls „Pod Dębem”, rozpoczęto kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich.
-
Poszukiwanego nie było, ale partnerka miała ponad kilogram marihuany w mieszkaniu
Niespodziewany przebieg miało sprawdzenie adresu za poszukiwanym przez kraśnickich policjantów. Mężczyzny nie było, ale patrolowcy poczuli specyficzny zapach unoszący się w mieszkaniu. Ujawnili ponad kilogram marihuany. Zatrzymali podejrzaną partnerkę poszukiwanego. Przyznała się do posiadania narkotyków, a sąd zastosował wobec niej 2 miesięczny areszt. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraśnik -
Akcja „trzeźwość” na drogach powiatu krasnostawskiego
Dziś od rana krasnostawscy policjanci prowadzą na drogach miasta i powiatu akcję "Trzeźwość". Wzmożone działania mają na celu eliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, aby nie wsiadali za kierownice swoich pojazdów, jeżeli wcześniej spożywali alkohol.
Krasnystaw -
Śmiertelne potrącenie pieszej
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem w powiecie biłgorajskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze 61-letni mieszkaniec gm. Turobin kierując Renault potrącił idącą drogą 72-latkę. Niestety pomimo podjętej reanimacji, piesza na skutek poniesionych obrażeń zmarła. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.
Biłgoraj -
Kliknął w oszukańczy link i stracił ponad 15 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!
27 latek stracił ponad 15 tysięcy złotych, próbując sprzedać część do ciągnika na portalu ogłoszeniowym. Oszust podszywając się pod kupującego, przekierował go na fałszywą stronę, gdzie mężczyzna podał dane karty płatniczej. Następnie, po zalogowaniu do internetowego konta banku, sprzedający podał oszustowi kod autoryzacyjny, umożliwiając przestępcom przeprowadzenie nielegalnych transakcji. Przypominamy o zachowaniu czujności!
Lubartów -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
24-latka zareagowała na niepewny styl jazdy kierowcy Hondy. Doprowadziła do zatrzymania się kierującego, a kiedy wyczuła od niego alkohol zabrała kluczyki do jego auta i zaalarmowała policjantów. Kierujący Hondą miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do obywatelskiego ujęcia doszło w Kalinowicach, w gm. Zamość. 51-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem.
Zamość