Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KWP: Jak nieść pomoc ofiarom przestępstw
Kilkudziesięciu policjantów lubelskiego garnizonu zajmujących się na co dzień problematyką nieletnich uczestniczyło wczoraj w szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Lublinie. Przy współudziale zaproszonych specjalistów z różnych instytucji poszerzali swoją wiedzę, jak nieść pomoc nieletnim ofiarom przestępstw...
-
Parczew: Napadli, pobili, ukradli telefon i… wpadli w ręce policji
Wczoraj parczewscy policjanci zatrzymali 15 oraz 28-latka, którzy napadli na mężczyznę. Sprawcy pobili pokrzywdzonego i zabrali mu telefon komórkowy oraz papierosy. Po kilku godzinach trafili w ręce policjantów. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwi kierujący.
24 nietrzeźwych kierujących zatrzymali ostatniej doby policjanci na drogach naszego województwa.
-
Biłgoraj: Czujna sąsiadka
Gdyby nie czujność mieszkanki Biłgoraja mieszkanie jej sąsiada padłoby łupem włamywaczy. Kobieta zgłosiła Policji, że złodzieje włamują się do pobliskiego domu. Policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn, którzy siekierą i łomem wyważali drzwi mieszkania. Obaj zostali zatrzymani. Byli pijani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności...
-
Zamość: Muzyka odtwarzana z piratów.
W trakcie kontroli jednego z zamojskich lokali policjanci ujawnili i zabezpieczyli 20 pirackich płyt z utworami muzycznymi. 33-letni mieszkaniec Zamościa rozpowszechniał utwory muzyczne bezprawnie. Teraz dyskdżokejowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Radzyń Podl.: Kolejna wpadka złodzieja kleptomana
Półmisek z wędlinami i chleb, klucze do mieszkania, telefon, słodycze i szkolne zeszyty – te i inne przedmioty padły przed kilkoma dniami łupem 22-letniego Pawła K. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży po krótkim pościgu po polach i odzyskali część zrabowanych rzeczy. Jak się okazało, to już kolejna wpadka złodzieja kleptomana. Przed dwoma tygodniami ten sam mężczyzna w kościele obrabował jedną z kobiet, kradnąc torebkę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia...
-
Lublin: Włamywacz do altanek zatrzymany
Policjanci z komisariatu w Bełżycach zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który okradał ogródki działkowe. Łupem mężczyzny padły dwa żeliwne trójniki wodociągowe o wadze ponad 30 kilogramów. Sprawcę ujął prezes ogródków, któremu 36-latek groził zabójstwem. Mężczyzna odpowie także za paserstwo, ponieważ rower, na którym wiózł swój łup, pochodził z kradzieży. Grozi mu do 10 lat więzienia.
-
Łuków: Narkotykowa, leśna skrytka.
Blisko 2,5 tysiąca działek amfetaminy, 14 gram marihuany, rozkruszone tabletki ekstazy oraz fajkę do palenia haszyszu ujawnili i zabezpieczyli łukowscy policjanci. Zatrzymano 18-letniego mieszkańca Łukowa. Za posiadanie narkotyków Łukaszowi S. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Radzyń Podl.: Rowerzystka z ponad 3 promilami
Pechowo zakończyła się wczorajsza przejażdżka rowerem dla 42-letniej mieszkanki powiatu radzyńskiego. Kobieta wraz ze swoim jednośladem wjechała do rowu. Kiedy już udało się jej z niego wyjść, została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak się okazało, była pijana. Miała ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.
-
Lublin: Uwaga na złodziei hotelowych
Policjanci poszukują sprawców, którzy w sobotę włamali się do trzech pokoi w jednym z lubelskich hoteli. Łupem włamywaczy padły laptopy oraz odzież. Policjanci apelują o ostrożność oraz o rozwagę przy pozostawianiu przedmiotów wartościowych w pokojach hotelowych.