Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Babciu, dziadku bądźcie bezpieczni w sieci i na drodze!
O tym, jak ważni dla nas są nasi bliscy każdy wie. Wczoraj parczewscy mundurowi pojawili się na ulicach miasta z okazji Dnia Babci i Dziadka rozmawiając o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ochronie przed oszustami, umiejętnym korzystaniu z Internetu. Policjanci na pamiątkę spotkania wręczyli seniorom ulotki profilaktyczne, opaski odblaskowe oraz słodki upominek. Ponadto z okazji święta życzyli wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim bezpieczeństwa i uśmiechu każdego dnia!
Parczew -
Zignorował zakaz wjazdu i zawisł na betonowej rampie załadunkowej
28-latek z Terespola kierujący Mercedesem zignorował znak B-2 „zakaz wjazdu” wjeżdżając na betonową rampę załadunkową w rejonie dworca PKP na ul. Kolejowej. Niestety mężczyzna nie zauważył jej krawędzi, co spowodowało, że przód pojazdu spadł na tory kolejowe. Kierujący był trzeźwy, podróżował sam. Na szczęście w pobliżu nie było osób postronnych i tylko pojazd uległ uszkodzeniu. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami.
Parczew -
Bądź ostrożny! Nie daj się oszukać!
Blisko 6 tysięcy złotych straciła 26-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego. Na OLX wystawiła do sprzedaży felgi do samochodu. Kliknęła w link przesłany za pośrednictwem WhatsApp przez rzekomo kupującego. Następnie telefonicznie nieznajomej kobiecie przekazała kody Blik. Tym sposobem zamiast zarobić na sprzedaży, straciła pieniądze. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.
Łęczna -
Policjanci spotkali się z organizatorami zamojskiego sztabu 33. Finału WOŚP
Tuż przed 33. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamojscy policjanci spotkali się z organizatorami zamojskiego sztabu orkiestry, aby wymienić informacje o zaplanowanych wydarzeniach oraz przekazać wolontariuszom cenne wskazówki dotyczące ich bezpieczeństwa. Jak co roku w tym dniu na ulicach pojawi się większa ilość patroli. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy oraz wszystkich uczestników „niedzielnego grania”.
Zamość -
Uważajmy przy inwestowaniu w kryptowaluty
80 000 złotych stracił 55-latek z powiatu świdnickiego licząc na zyski z inwestowania w kryptowaluty. Mężczyzna znalazł ogłoszenie w Internecie i następnie prowadzony przez doradcę finansowego przez 10 miesięcy przelewał na wskazane rachunki środki pieniężne. Dopiero gdy chciał wypłacić zysk, który figurował na jego wirtualnym koncie i nie mógł tego zrobić zrozumiał, że padł ofiarą oszustów.
Świdnik -
Zderzenie dwóch pojazdów na DK-17 w Łabuniach
18-letni kierowca Opla uderzył w Mazdę, której kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierujący Mazdą podróżował z dwójką dzieci w wieku 3 i 5-lat, które po zderzeniu samochodów trafiły do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że dzieciom nic się nie stało. 18-latek za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym. Apelujemy o ostrożność na drodze.
Zamość -
41-latek poszukiwany listem gończym w rękach ryckich kryminalnych
Ryccy kryminalni zatrzymali 41-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i unikał kary pozbawienia wolności za kilka przestępstw, w tym kradzież rozbójniczą, przestępstwo narkotykowe i samowolne uwolnienie się. Poszukiwany był bardzo zaskoczony wizytą ryckich policjantów, którzy pojawili się w jednym z domów na terenie powiatu garwolińskiego. Zatrzymany 41-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie resztę z zasądzanej łącznej kary blisko 4 lat pozbawienia wolności.
Ryki -
Policyjne działania ,,Bezpieczny przejazd”
Policjanci z łęczyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Lublinie prowadzą działania ,,Bezpieczny Przejazd”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami w obrębie przejazdów kolejowych.
Łęczna -
Świadkowie ujęli pijanego kierowcę, który omal nie wjechał w dzieci!
Wczoraj w Woli Gródeckiej dwóch mężczyzn udaremniło jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Kierujący Seatem omal nie wjechał w dzieci, które szły poboczem. Dzięki reakcji świadków, którzy użyli klaksonu, aby ostrzec dzieci przed niebezpieczeństwem, zdążyły one odskoczyć na bok. Jak się okazało 46-latek wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu!
Tomaszów Lubelski -
Oszuści zaatakowali w Dzień Babci!
Oszuści znów nasilili swoją aktywność. Mieszkanki Lublina uwierzyły w historie ataku na konto bankowe i wypadku wnuczki. Kobiety w wieku 91 i 80-lat przekazały łącznie blisko 65 tysięcy złotych. Funkcjonariusze poszukują oszustów. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach telefonicznych.
Lublin