Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KWP: Zarzuty korupcyjne dla 53-letniej inspektor do spraw budownictwa.
Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Lublinie, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu, zatrzymali 53-letnią inspektor do spraw budownictwa z Wydziału Architektoniczno-Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim. To kolejne zatrzymanie dotyczące przekroczenia uprawnień przez inspektorów ds. budownictwa. Kobieta została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Podejrzanej przedstawiono w sumie 16 zarzutów związanych z jej pracą zawodową. Jak ustalili śledczy, zatrzymana w celu osiągnięcia korzyści m.in. tworzyła dokumenty związane z procesem otrzymywania decyzji o pozwoleniu na budowę i przyjęcia zgłoszenia wykonania robót budowlanych. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Biała Podl: Czterech sprawców, osiem przestępstw.
Czterech mężczyzn oczekuje w policyjnym areszcie na zarzuty w sprawie kradzieży i kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni działając w różnych konfiguracjach osobowych w okresie wrzesień - listopad dokonali, co najmniej ośmiu przestępstw. Części skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Tomaszów Lub: Sprawca rozboju zatrzymany.
Do 12 lat więzienia grozić może 19-latkowi z woj. lubuskiego, który dokonał rozboju na 15-letniej mieszkance Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów bezpośrednio po dokonanym przestępstwie. Dzisiaj usłyszy stosowny zarzut.
-
Lublin: Wpadli na kradzieży kruszywa i piasku przeznaczonego na budowę drogi S17
Za kradzieże kruszywa, piasku oraz paliwa z ciężarówek i maszyn pracujących przy budowie drogi S17 na terenie gm. Garbów odpowiedzą kolejne osoby zatrzymane przez kryminalnych z komisariatu w Niemcach. Jeden z kierowców ciężarówek przyznał się do kradzieży dwudziestu pięciu 15-tonowych wywrotek kruszywa, ponad 100 ton piasku oraz 800 litrów paliwa. Paliwo, piach i kruszywo trafiało do prywatnych osób. W sprawę zamieszane są także inne osoby. Wśród nich stróż, którego zadaniem było pilnowanie pojazdów stojących w bazie. Dotychczas zatrzymano 8 osób, 2 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa
-
Lublin: 16-latek włamywał się do pojazdów.
Za kradzieże z włamaniami do samochodów odpowie 16 letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci ma on na swoim koncie włamania do pięciu pojazdów. Nieletni kradł ze środka głównie radia i nawigacje. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych oszacowana została na kwotę blisko 2500 zł. Sprawą 16-latka zajmie się teraz sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
-
Hrubieszów: Odpowiedzą za kradzież.
Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 30-latka i 47-latkę, którzy w ubiegłym tygodniu skradli metalowe szalunki o wartości 1000 zł. Wczoraj oboje usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Jak ustalili policjanci, swoje łupy sprzedali na złom. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Poszukiwani świadkowie wypadku
Lubelscy policjanci zgodnie z poleceniem Prokuratora Okręgowego w Lublinie poszukują świadków wypadku, do którego doszło 13 lutego 2009 roku w miejscowości Kazimierzówka, gdzie kierujący mercedesem potrącił pieszego. Osoby, który były świadkami tego zdarzenia prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ul. Północna 3. Informacje można przekazywać także pod numerem tel. 997
-
Lublin: Wpadka z kontarbandą
Policjanci z III komisariatu podczas kontroli jednego z parkingów ujawnili nielegalną kontrabandę. W samochodzie 26-latka leżały worki z ponad tysiącem sztuk paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępnie ustalono, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to kwota rzędu ponad 15 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów prawa karno skarbowego, grozi kara grzywny i przepadek trefnego towaru.
-
Biała Podlaska: Kolizje nietrzeźwych kierowców.
Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci wczoraj na drogach powiatu bialskiego. Dwóch z nich kierując samochodami osobowymi było dodatkowo sprawcami kolizji drogowych. W miejscowości Peredyło nietrzeźwy kierowca wylądował w rowie, a na ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej uszkodził na parkingu inne auto, po czym pieszo próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.
-
Świdnik: Oszukiwali na służbowym paliwie.
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy działając w porozumieniu z pracownikiem jednej ze stacji paliw dokonywali oszustw na szkodę firmy, w której byli zatrudnieni. Część tankowanego paliwa z dystrybutora odlewana była do prywatnych kanistrów pracownika stacji, który odkupywali je od kierowców po dużo niższej cenie. Kierowcy natomiast płacili za całość zatankowanego paliwa służbową kartą paliwową. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.