Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Uważajmy na oszustów w sieci
Na kwotę 1400 zł poniosła straty jedna z mieszkanek Świdnika. Kobieta przez Internet skupowała używane komputery. Myśląc, że ma do czynienia z uczciwym sprzedawcą, przelewała należną kwotę za zakupiony towar. Ostatecznie nie otrzymywała sprzętu, a konto sprzedawcy zazwyczaj znikało z portalu. Policjanci prowadząc czynności w tych sprawach po raz kolejny apelują o ostrożność przy zakupach w sieci.
Świdnik -
Zamość: Unikając zderzenia z innym pojazdem wjechała do rowu
Do szpitala z obrażeniami ciała została przewieziona kierująca pojazdem marki Audi, która jadąc przez miejscowość Karp zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w przepust. Do zdarzenia doszło w momencie kiedy kobieta wyprzedzała inny pojazd, który nagle i niespodziewanie wjechał na jej pas ruchu.
Zamość -
Hrubieszów: Miłe spotkanie w bibliotece
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 4 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas ich codziennej służby. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, było również doskonałą okazją do promocji zasad bezpieczeństwa.
Hrubieszów -
„Bezpieczna DK-63" - działania policjantów ruchu drogowego
„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 63” to działania zaplanowane przez policjantów z drogówki. Na terenie powiatów, przez które przebiega droga mundurowi będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.
KWP -
Tomaszów Lub.: Bezpiecznie nad wodą - policajnci spotkali się z kolonistami
Policjanci odwiedzili kolonistów ze Świdnika wypoczywających w m. Susiec. Wprawdzie to już koniec wakacji i ostatnie kolonie na naszym terenie, ale o bezpieczeństwo trzeba dbać zawsze. Na koniec wizyty policjanci podarowali kolonistom opaski i ulotki promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
Tomaszów Lubelski -
Tomaszów Lub.: Kłótnia zakończona użyciem noża
Policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 42-latka z gminy Ulhówek. Mężczyzna ugodził swojego sąsiada nożem kuchennym. Chwile wcześniej doszło między nimi do kłótni. 42-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kra nawet do 25 lat pozbawienia wolności.
Tomaszów Lubelski -
Hrubieszów: Policjanci zlikwidowali rosnącą pod cmentarzem nielegalną plantację
Ponad 700 krzaków konopi indyjskich ujawnili i zabezpieczyli hrubieszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalna plantacja rosła nieopodal starego cmentarza na terenie gminy Mircze. Policjanci są na tropie jej właściciela.
Hrubieszów -
Puławy: Tymczasowe areszty za pobicie
Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mieszkańców Puław, którzy pobili 57-latka. Zostali ustaleni i zatrzymani przez puławskich kryminalnych niedługo po zdarzeniu. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Puławy -
Krasnystaw: Usłyszała 88 zarzutów za oszustwa internetowe
Łącznie 88 zarzutów oszustwa usłyszała 40-letnia kobieta, która prowadziła działalność w Krasnymstawie. Za pośrednictwem jednego z aukcyjnych portali internetowych oferowała do sprzedaży m. in. sprzęt komputerowy. Oszustka pieniądze przyjmowała, lecz zamówionego towaru nie wysyłała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wyłudziła od pokrzywdzonych łącznie ponad 300 tys. zł. Wczoraj sąd aresztował ją na 3 miesiące.
Krasnystaw -
Biała Podl.: Kontrabanda u 42-latka
Niemal 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Konstantynów. 42-latek przechowywał „nielegalny towar” w garażu. Proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie niemal 16 tys. zł. To już kolejna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Biała Podlaska