Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamiast szybkiego zysku straciła 130 tysięcy złotych
Ofiarą oszustów działających w internecie padła 70-letnia mieszkanka Lublina. Za namową rzekomego doradcy zainwestowała wszystkie oszczędności na platformie handlowej, która miała jej zapewnić szybki zysk. Łącznie kobieta straciła 130 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi!
Lublin -
Padła ofiarą oszustwa metodą „na pracownika banku”
64-latka straciła blisko 80 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, miała wpłacić swoje oszczędności na specjalny rachunek. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.
Lublin -
W drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z Komisariatu Policji w Bychawie w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę. 41-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo na pojeździe znajdowały się tablice rejestracyjne z innego auta, a on sam miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Łącznie podczas weekendu majowego lubelscy policjanci zatrzymali 22 kierujących na „podwójnym gazie”.
Lublin -
Policjanci namierzyli oszusta poszukiwanego ENA
Dzięki współpracy kryminalnych z komisariatu w Bełżycach z policjantami z Wielkiej Brytanii i Biura Kryminalnego KGP zatrzymany został 58-latek poszukiwany od 2018 r. za liczne oszustwa. Wśród jego ofiar w przeszłości znalazł się były brazylijski piłkarz od którego wyłudził blisko 5 000 000 dolarów. Mężczyzna poszukiwany był dwoma Listami Gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma zarządzeniami o przymusowym doprowadzeniu. Kilka dni temu odbyła się ekstradycja do Polski. Do odsiadki ma blisko 15 lat więzienia.
Lublin -
Stracił ponad 400 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!
Ponad 400 tysięcy złotych stracił 51-letni mieszkaniec Lublina, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Mężczyzna został sprawnie zmanipulowany przez przestępców, którzy wyłudzili od niego wszystkie oszczędności. Poszukujemy sprawców i apelujemy o rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.
Lublin -
Wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego z narkotykami
Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego za narkotyki 44-latka. Dodatkowo podczas przeszukania w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 250 gramów marihuany. Mężczyzna trafił na 6. komisariat. Dziś z jego udziałem wykonywane są czynności procesowe. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków w recydywie grozi kara do 15 lat więzienia.
Lublin -
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 27-letniego kierowcę audi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekał. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Lublin -
Oblali kawą, pobili i okradli 34-latka
Policjanci z 5. komisariatu zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 28 lat, którzy odpowiedzą za rozbój. Sprawcy zaatakowali siedzącego przed domem 34-latka. Oblali go kawą, pobili, a następnie okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze. Łączne starty oszacowano na ponad 5000 złotych. 3 podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych.
Lublin -
Policyjni wodniacy rozpoczynają sezon nad Zalewem Zemborzyckim
Policjanci z posterunku wodnego rozpoczynają sezon nad Zalewem Zemborzyckim. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenem. Mundurowi oprócz nowoczesnej łodzi do dyspozycji będą mieli elektryczne rowery, dzięki którym będą mogli patrolować ścieżki rowerowe wokół akwenu.
Lublin -
Rozmowy o bezpieczeństwie ruchu drogowego z uczniami
Policjantki lubelskiej drogówki wzięły udział w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Była to okazja to rozmowy na temat bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowano przed egzaminem na kartę rowerową. Funkcjonariuszki przypomniały przepisy dotyczące kierowania rowerem oraz hulajnogą elektryczną.
Lublin