Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi z Bełżyc podczas pikniku lotniczego
Podczas pikniku lotniczego w Radawcu Dużym nie zabrakło atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Bełżycach. Uczestnicy mogli z bliska obejrzeć sprzęt policyjny, wsiąść do radiowozu oraz porozmawiać o bezpieczeństwie.
Lublin -
Potrącenie 15-latka na przejściu w Niemcach
Do potrącenia pieszego na przejściu doszło dziś przed południem na DK-19 w Niemcach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów lubelskiej drogówki kierujący pojazdem ciężarowym potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście 15-latka. Z obrażeniami ciała poszkodowany chłopiec został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny tego wypadku.
Lublin -
Finał konkursu „Jestem Bezpieczny”
Dziś w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbył się finał konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych z Lublina oraz powiatu lubelskiego. Konkurs miał na celu promowanie zasad bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rudce Kozłowieckiej.
Lublin -
Policjanci zapobiegli wjazdowi ciągnika rolniczego na ekspresówkę
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie udało się zapobiec bardzo niebezpiecznej sytuacji na wyjeździe z miasta. W rejonie al. Solidarności policjanci zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, który jechał na drogę ekspresową S12.
Lublin -
Przeprowadziliśmy działania „Bezpieczny Lublin”
Wczoraj policjanci przeprowadzili kolejne działania „Bezpieczny Lublin”. W trakcie akcji skontrolowali 155 uczestników ruchu i ujawnili niemal tyle samo wykroczeń. Policjanci przeprowadzili także 218 badań stanu trzeźwości, ujawniając jednego pijanego kierowcę. Podczas działań zarejestrowaliśmy również sporo pozytywnych zachowań ze strony kierujących, którzy zachowywali szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.
Lublin -
Poszukiwany uciekł na dach
Operacyjni z 3 komisariatu zatrzymali poszukiwanego listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia 43-latka. Mężczyzna na widok policjantów uciekł na dach kamienicy. Na swoim koncie ma liczne kradzieże oraz znęcanie nad rodziną. Już trafił do aresztu śledczego.
Lublin -
Recydywista trafił do aresztu za napad na seniorkę
43-latek z Lublina został tymczasowo aresztowany za rozbój w warunkach recydywy. Mężczyzna wszedł za 84-latką do mieszkania, następnie zaatakował ją i przemocą wyrwał torebkę z zawartością dokumentów, telefonu oraz pieniędzy. Został namierzony i zatrzymany przez lubelskich kryminalnych. Ponadto okazało się, że był poszukiwany. Policjanci typują go do innych przestępstw z terenu miasta.
Lublin -
Niebezpieczne znalezisko – 24-latek trafił do szpitala
24-letni mieszkaniec Lublina został ranny po tym, jak przypadkowo doprowadził do odpalenia pocisku, uderzając młotkiem i gwoździem w znalezioną amunicję. Mężczyzna trafił do szpitala, a sprawą zajmuje się policjanci z 2 komisariatu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność przy kontakcie z nieznanymi przedmiotami.
Lublin -
Odpowiedzą za pobicie 16-latka
Operacyjni zatrzymali sprawców pobicia. 17-latka namówiła dwóch kolegów do wspólnego ataku na 16-latka. Sprawcy użyli noża. Byli brutalni. Mieszkanka Lublina została tymczasowo aresztowana. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia.
Lublin -
Policjanci spotkali się z seniorami
W Domu Kultury Fryderyk odbyło się spotkanie policjantów z seniorami. Tematem przeprowadzonych warsztatów były oszustwa dotykające często osoby starsze oraz bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podczas spotkania omówili najważniejsze zagadnienia oraz odpowiadali na pytania seniorów.
Lublin