Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: 3-promilowy sprawca kolizji w oku miejskiego monitoringu
Niewiele brakowało, a mogło dojść do tragedii. Pijany kierowca opla w rejonie dworca PKP wjechał w tył forda, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście piesi zdążyli w porę zejść z przejścia i nikomu nic się nie stało. Zatrzymany sprawca kolizji miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
Lublin -
Lublin: 24-latek wpadł z narkotykami
Policjanci z komisariatu w Bełżycach realizując ustalenia własne przeszukali pomieszczenia mieszkalne 24-latka ze Świdnika. Kryminalni podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 140 gramów narkotyków. Za posiadanie środków odurzających mężczyzna teraz odpowie przed Sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Z promilami jechał skradzionym zabytkowym bmw
Promil alkoholu w organizmie miał 29-latek, który dziś przed południem został zatrzymany na jednej z lubelskich ulic. Mężczyzna kierował zabytkowym bmw, które „zniknęło” z jednego z warsztatów samochodowych w mieście. Właściciel pojazdu jadąc za swym autem informował Policję o kierunku jego jazdy. 29-latek został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców w rejonie ul. Jana Sawy.
Lublin -
Lublin: Przywłaszczył pieniądze należące do sąsiadki
Kryminalni z V komisariatu zatrzymali 52-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za przywłaszczenie pieniędzy. Mężczyzna robiąc zakupy w jednym z marketów, zauważył jak stojącej przed nim w kolejce kobiecie wypadł portfel. Zamiast oddać go właścicielce, przydeptał go nogą i schował do kieszeni. Pomimo tego, iż portfel należał do jego sąsiadki, pokusa okazała się silniejsza. Sprawca zabrał 1700 zł, a portfel z dokumentami położył na parapecie marketu. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Policjanci uratowali 22-latka z pożaru
Policjanci z III komisariatu uratowali 22-latka, który nie mógł wydostać się z płonącego mieszkania. Mundurowi z patrolu wyważyli drzwi i wspólnie ze strażakami wydostali poszkodowanego. Mężczyzna z objawami zatrucia tlenkiem węgla został trafił do szpitala. Pomocy medycznej wymagali również policjanci, którzy również podtruli się tlenkiem węgla.
Lublin -
Lublin: „Pieszy odblaskowy pasażer”
Akcja ta ma na celu przekazanie odblasków osobom, które poruszają się po nieoświetlonych drogach. Podróżni wysiadający w takich miejsca dostają odblask od kierowcy. Kampania zainicjowana została przez lubelską drogówkę wspólnie z WORD w Lublinie oraz kierowcami autokarów i busów rejsowych Lubelskiej Linii Autobusowej.
Lublin -
Lublin: Uciekinier zatrzymany!
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Więziennej zatrzymali 24-letniego Bartosza L., który w czwartek rano uciekł z jednego z lubelskich szpitali. Do zatrzymania doszło dziś po godzinie 18.00 na dworcu PKS w Lublinie. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony dlatego nie podjął już dalszej ucieczki. 24-latek ponownie trafi do więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za włamania i kradzieże. Zgodnie z wyrokiem sądu powinien opuścić więzienie w 2024 roku. Teraz za ucieczkę grożą mu kolejne dwa lata pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Uszkodziła auto, bo chciała wydostać swojego psa
Do nietypowego zdarzenia doszło na terenie VII komisariatu. 67-latka wyszła na spacer ze swoim psem, w pewnym momencie jej pupil zobaczył kota i pobiegł za nim pod jeden z zaparkowanych samochodów. Kobieta chciała wygonić psa spod auta kijem, zrobiła to jednak w taki sposób, że uszkodziła 4 elementy w fordzie mondeo. Poszkodowana 34-latka straty oszacowała na ponad 1 tys. zł. Teraz starsza mieszkanka Lublina ze swojego postępowania będzie tłumaczyła się przed Sądem.
Lublin -
Lublin: Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł dzięki monitoringowi
Pracownik monitoringu miejskiego zauważył jak w centrum Lublina grupa osób spożywa alkohol przy jednym z samochodów. Po chwili jeden z mężczyzn po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę swojego volkswagena i rozpoczął jazdę. Czujny pracownik o zaistniałym fakcie od razu powiadomił Policję. Mundurowi po przybyciu na miejsce ustalili, że kierujący 20-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Lublin -
Lublin: Kom. Piotr Wolak wyróżniony za służbę podczas EURO 2016
Komisarz Piotr Wolak z Wydziału Sztabu Policji KMP w Lublinie otrzymał Certyfikat Uznania od Dyrektora Bezpieczeństwa Publicznego Republiki Francuskiej. Lubelski funkcjonariusz został wyróżniony za udział w pracach Centrum Międzynarodowej Współpracy i wkład we wsparcie francuskiej Policji podczas turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016. Głównym zadaniem policjantów - spottersów było monitorowanie zachowań kibiców reprezentacji Polski na terenie Francji.
Lublin
