Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: "Odblaskowa gmina"
360 osób uczestniczyło w spotkaniach z policjantami ruchu drogowego KMP w Lublinie w ramach programu "Odblaskowa gmina". Policjanci rozmawiali z mieszkańcami gmin Krzczonów i Wojciechów. Celu programu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez przekonanie ich, że stosowanie elementów odblaskowych może uratować życie.
Lublin -
Lublin: Wypadek w oku kamery
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową w Lublinie. Kierujący toyotą mężczyzna najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia stracił panowanie nad samochodem. Toyota przejechała przez skrzyżowanie i wjechała na chodnik. Została potrącona 36 letnia kobieta, która oczekiwała na przejście dla pieszych.
Lublin -
Lublin: "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie"
Wczoraj w Wydziałe Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie w sprawie projektu "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie". W 2016r. Projekt realizowany był w formie debat młodzieży szkolnej z przedstawicielami instytucji, prowadzącymi działania na rzecz osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem.
Lublin -
Lublin: Po alkoholu i bez prawa jazdy
Nie posiadał uprawnień do kierowania i był po alkoholu a mimo tego wsiadł do samochodu przewożąc dwójkę dzieci. Jakby tego było mało w samochodzie nie było fotelików dla dzieci. 37-leteni kierujący wpadł bo jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjanta, który po służbie wracał do domu.
Lublin -
Lublin: Sprawcy napadów zatrzymani
Zamaskowani wchodzili do sklepów i butików. Straszyli przedmiotem przypominającym broń. Zabierali pieniądze oraz papierosy. Ostatniego napadu dokonali w miniony poniedziałek w Kalinówce. Po niespełna dwóch godzinach zostali zatrzymani przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze i skradzione przedmioty oraz zabezpieczyli pistolet- „wiatrówkę” . Sprawcy odpowiedzą za 4 napady. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: 4 kilogramy marihuany nie trafi na rynek
Ponad 4 kilogramy suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci na terenie gminy Strzyżewice. Nielegalny towar przechowywany był przez 23-latka w komodzie. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością narkotykową KMP w Lublinie mieli informację, że mężczyzna może uprawiać marihuanę. To kolejna realizacja policjantów z tego wydziału. Kilka tygodni temu zlikwidowali uprawę krzaków konopi oraz zabezpieczyli narkotyki z których można byłoby otrzymać około 800 dilerskich działek.
Lublin -
Lublin: Dokonali rozboju na dostawcy jedzenia
Lubelscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców rozboju na dostawcy jedzenia. 20-letnia kobieta i jej 21-letni kompan grożąc 20-letniemu mężczyźnie zażądali wydania pieniędzy. Poszkodowany oddał całą gotówkę jaką posiadał przy sobie. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Poszukujemy świadków wypadku drogowego
Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 27 stycznia w Lublinie. Około godziny 18:45 na skrzyżowaniu ul. Krakowskie Przedmieście z ul. Ewangelicką i ul. Chopina doszło do zderzenia pojazdu marki Audi A4, koloru srebrnego z pojazdem marki Toyota Corolla, koloru bordowego. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 997.
Lublin -
Lublin: Kryminalni ujawnili prawie pół tys. paczek bezakcyzowych papierosów
Kryminalni z Bełżyc przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez 68-latka z gminy Bełżyce. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli prawie pół tys. paczek bezakcyzowego towaru. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 8 tys. zł. Zgodnie z obowiązującym prawem za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Lublin -
Lublin: „Odblaskowa Gmina” w Głusku
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie w gminie Głusk przeprowadzili spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w ramach programu „Odblaskowa Gmina”. Spotkanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie pełnoletnim mieszkańcom gminy zasad ruchu drogowego. Mundurowi podczas pogadanki kształtują postawy i nawyki związane z noszeniem odblasków przez pieszych uczestników ruchu drogowego, rozdając elementy odblaskowe uczestnikom spotkania
Lublin
