Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając kolegę
Policjanci z Bychawy zatrzymali 26-latka, który po pijaku spowodował zdarzenie drogowe i uciekł. Na miejscu pozostawił znajomego, który potrzebował pomocy. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę śpiącego domu. W organizmie miał około 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, w czasie obowiązywania zakazu oraz nieudzielenia pomocy. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Lublin -
42-latka ofiarą oszustwa „na pracownika banku”
Mieszkanka powiatu lubelskiego straciła prawie 75 000 złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe i zaciągnąć kredyt. By zapobiec przestępstwu, miała wykorzystać swoją zdolność kredytową i sama zaciągnąć pożyczkę. Następnie wszystkie pieniądze przekazała na portfel kryptowalutowy w bitomacie. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.
Lublin -
41-latek pędził blisko 200 km/h – odpowie w recydywie
Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę Tesli, który na drodze ekspresowej pędził z prędkością 191 km/h. 41-letni kierowca za popełnione wykroczenie odpowiedział w recydywie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 5000 złotych i zostało nałożonych na niego 15 punktów karnych. Niebezpieczną jazdę zarejestrowało „oko” kamery w policyjnym BMW.
Lublin -
Trafił do aresztu za udział w oszustwie metodą „na policjanta”
22-letni obywatel Uzbekistanu odpowie za udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona mieszkanka Lublina straciła pieniądze oraz złoto o łącznej wartości ponad 150 000 złotych. Kobieta uwierzył, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Sprawca usłyszał zarzuty. Na wniosek policjantów z „mienia” i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Lublin -
Wywiadowcy uratowali poszukiwanego
Policjanci z Wydziału Wywiadowczego uratowali 26-latka, który miał zamiar targnąć się na własne życie. Mężczyzna zostało odnaleziony przy torach kolejowych. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. W czasie legitymowania wyszło na jaw, że jest poszukiwany. Po udzielonej mu pomocy, trafił do zakładu karnego.
Lublin -
Kolejne działania przeciwko brawurze na drodze
Policjanci ruchu drogowego prowadzili kolejne działania wymierzone w kierowców przejawiających brawurowy styl jazdy. Mundurowi w trakcie patroli ujawnili prawie 50 wykroczeń i nałożyli 32 mandaty. Zatrzymanych zostało także 38 dowodów rejestracyjnych, z powodu niewłaściwego stanu technicznego, w tym przekroczenia norm hałasu.
Lublin -
Trafili do aresztu za rozbój
Policjanci z 3. komisariatu oraz z oddziału prewencji zatrzymali 3 osoby w wieku 35, 46 i 48 lat. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas wspólnego spożywania alkoholu zaatakowali szklaną butelką oraz nożem 32-latka. Ich łupem padło 60 złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Lublin -
Niebezpieczne znalezisko w piwnicy kamienicy. Interweniowali policjanci i saperzy
Policjanci z KMP w Lublinie od wczoraj zabezpieczali miejsce, w którym został znaleziony pocisk artyleryjski. Znalazł go mieszkaniec kamienicy przy ul. Sądowej, który sprzątał piwnicę. Policjanci poinformowali mieszkańców o możliwości ewentualnej ewakuacji. Dziś na miejsce przyjechali saperzy, którzy wydobyli korpus pocisku artyleryjskiego. Okazało się, że nie posiada cech bojowych. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji. Znalezisko zostało zabezpieczone i wywiezione.
Lublin -
Przeprowadziliśmy akcję „Jednoślad”
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili ponad 340 kontroli w ramach akcji „Jednoślad”. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili ponad 200 wykroczeń oraz zatrzymali 3 kierujących jednośladami pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów.
Lublin -
W czasie Święta Policji uratowali życie 71-latki
Policjantki ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z 4. Komisariatu uratowali życie 71-latki. Funkcjonariusze zabezpieczając obchody Święta Policji, zauważyli leżącą na chodniku po drugiej stronie ulicy seniorkę. Kobieta traciła funkcje życiowe. Mundurowi przeprowadzili resuscytację i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Seniorka trafiła do szpitala.
Lublin