Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tymczasowe areszty za wymuszenie rozbójnicze i pozbawienie wolności
Kryminalni z 4. komisariatu zatrzymali 30-latka i jego 20-letnią partnerkę, którzy przetrzymując w mieszkaniu znajomego próbowali zmusić go do zmiany zeznań. 18-latek był bity po całym ciele. Sprawcy kierowali groźby wobec pokrzywdzonego oraz jego rodziny. Oboje usłyszeli zarzuty. 30-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a 20-latka na 2 miesiące.
Lublin -
Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków – lubelscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie pieszych
Policjanci z Lublina włączyli się w ogólnopolską akcję „Policyjny Dzień Odblasków”, która inauguruję kampanię „Świeć przykładem – Noś odblaski”. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym, a policjanci ruchu drogowego rozdawali elementy odblaskowe podczas kontroli na drogach i prowadzili rozmowy edukacyjne z kierowcami oraz pieszymi.
Lublin -
Policjanci z ratownikami uratowali 34-latka w kryzysie emocjonalnym
Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Niemcach oraz ratowników medycznych udało się uratować życie 34-letniego mieszkańca gminy Jastków. Mężczyzna znajdując się w poważnym kryzysie emocjonalnym próbował targnąć się na własne życie. Szybkie i skoordynowane działania służb zapobiegły tragedii.
Lublin -
40 000 złotych padło łupem oszustów. Apelujemy o ostrożność!
79-letnia mieszkanka Lublina została oszukana na 40 000 złotych. Kobieta uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze. Funkcjonariusze poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Lublin -
Dzień przed ślubem włamał się do domu. Trafił do aresztu
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 34-letni recydywista. Mężczyzna dzień przed własnym ślubem włamał się do domu na terenie Lublina. Ukradł słoiki z monetami i konsolę o łącznej wartości ponad 50 000 złotych. Został namierzony przez policjantów z mienia. Miał przy sobie blisko 50 gramów marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia.
Lublin -
Z 4 promilami wsiadła za kierownicę. Jazdę zakończyła na drzewie
Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miała kierująca Hondą. Kobieta doprowadziła do kolizji z dwoma zaparkowanymi samochodami, po czym zakończyła swoją jazdę na drzewie. Została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Już straciła prawo jazdy. Usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara pieniężna.
Lublin -
Fatalny stan techniczny mercedesa – auto odjechało na lawecie
Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem zakończyła się kontrola drogowa dla kierowcy dostawczego mercedesa. Mężczyzna został zauważony przez patrol ruchu drogowego na drodze ekspresowej. Samochód znajdował się w fatalnym stanie technicznym. Widoczne były pęknięcia elementów nadwozia, nadmierna korozja ramy oraz znaczny wyciek oleju. Auto odjechało na lawecie.
Lublin -
53-latka ofiarą oszustwa „na pracownika banku”
Mieszkanka powiatu lubelskiego straciła 40 000 złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe i zaciągnąć kredyt. By zapobiec przestępstwu, miała przelać pieniądze na konto techniczne. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.
Lublin -
Policjanci reanimowali mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z VI Komisariatu Policji w Lublinie, żyje 25-latek. Młody mężczyzna usiłował odebrać sobie życie, a tuż przed tym zadzwonił na numer alarmowy. Policjanci niemal w ostatniej chwili go uratowali. Odcięli sznur i przeprowadzili reanimację przywracając jego funkcje życiowe i podtrzymując je do przyjazdu karetki pogotowia. 25-latek trafił do szpitala.
Lublin -
Dziś w Lublinie akcja „Pieszy”. Policjanci zachęcają do noszenia odblasków
Lubelscy policjanci prowadzą dzisiaj akcję, skierowaną na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez przechodniów, jak też kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w okolicy oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają o noszeniu odblasków.
Lublin