Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 70- latka
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania za zaginionym 70-letnim mieszkańcem gminy Niemce. Mężczyzna wczoraj rano wyszedł do lasu na grzyby i nie wrócił do domu. Po kilkunastu godzinach poszukiwań został odnaleziony przez policjanta z Komisariatu Policji w Niemcach – wyziębiony, leżący w zaroślach. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i udzielonej pomocy jego życie zostało uratowane.
Lublin -
Poszukiwany listem gończym trafił do aresztu
Poszukiwacze z 3. komisariatu przy wsparciu kryminalnych zatrzymali poszukiwanego listem gończym 44-latka. Mężczyzna w najbliższym czasie planował wyjechać z Polski. Na swoim koncie miał kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe. Już trafił do zakładu karnego na ponad 2,5 roku.
Lublin -
17-latek uczestniczył w obrocie narkotykami wśród pseudokibiców
Policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali 17-latka, u którego w domu odnaleźli ponad 3 kg narkotyków. Mieszkaniec Lublina uczestniczył w obrocie substancjami odurzającymi wśród pseudokibiców. W domu miał magazyn. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty i na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.
Lublin -
76-latka ofiarą oszustwa
Pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych padły łupem oszustów działających metodą „na policjanta”. Ofiarami przestępców padła 76-letnia seniorka z Lublina, która uwierzyła w historię fałszywego funkcjonariusza. Lubelscy policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
Lublin -
Podsumowanie akcji „Hulajnoga”
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przy wsparciu lubelskich komisariatów przeprowadzili działania „Hulajnoga””. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 280 uczestników ruchu oraz ujawnili prawie 140 wykroczeń. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów.
Lublin -
Świeć Przykładem – Noś Odblaski!
W związku z ogólnopolską akcją „Świeć Przykładem – Noś Odblaski” lubelscy policjanci spotkali się z przedszkolakami. Do maluchów trafiły odblaski. Te elementy mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Spotkanie było też okazją do pierwszych rozmów o przepisach ruchu drogowego.
Lublin -
Miał plecak wypełniony narkotykami
Lubelscy wywiadowcy zatrzymali 43-latka, który w plecaku miał ponad kilogram narkotyków. Mieszkaniec Lublina zwrócił na siebie uwagę, ponieważ szedł ulicą z piwem w ręku. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.
Lublin -
Areszt dla recydywistki za znęcanie nad rodziną
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 50 letnia mieszkanka Lublina. Kobieta znęcała się psychicznie i fizycznie nad mężem i dziećmi. Pod wpływem alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas których wyzywała i atakowała najbliższych. Zarzuty usłyszała w recydywie. Teraz grozi jej kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Lublin -
Dziś prowadzimy działania „Hulajnoga”
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą dziś działania kontrolno-prewencyjne pn. „Hulajnoga”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych i innych urządzeniach transportu osobistego, a także zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie obowiązujących przepisów.
Lublin -
Kryminalni z komisariatu zabezpieczyli narkotyki
Policjanci z komisariatu w Niemcach udowodnili 36-latkowi uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości marihuany. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów przygotowanych środków odurzających oraz uprawę konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Lublin