Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Autokarem wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych
Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali kierującego autokarem 52-latka, który na krajowej siedemnastce łamał przepisy ruchu drogowego. Najpierw wyprzedzał na skrzyżowaniu, a następnie na przejściu dla pieszych. Za tak rażące naruszenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 2 500 zł, a na jego konto wpłynęło 25 punktów karnych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na video rejestratorze.
Tomaszów Lubelski -
Marihuana, mefedron i tabletki ekstazy w podręcznej saszetce
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali na terenie miasta 28-latka, który posiadał przy sobie substancje psychoaktywne. W saszetce trzymał marihuanę, mefedron i tabletki, prawdopodobnie ekstazy. Okazało się, że narkotyki ukrywał również w domu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Tomaszów Lubelski -
Zasnął za kierownicą i uderzył w ciężarówkę
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś nad ranem w miejscowości Hrebenne. 26-letni kierowca BMW na prostym odcinku drogi uderzył w tył ciężarówki oczekującej w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą. Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie zasnął w trakcie jazdy i wtedy doszło do zdarzenia. Kierujący był trzeźwy i jechał sam. Na szczęście, pomimo poważnych uszkodzeń w pojeździe wyszedł z tego bez szwanku. Skończyło się na wysokim mandacie.
Tomaszów Lubelski -
Ukradł portfel, kupił alkohol i spłacił długi...
Policjanci zatrzymali 41-latka, który w Krynicach ukradł z samochodu portfel. Mężczyzna, siedząc na jednej z ławek obserwował przykościelny parking, na którym zauważył, że kierująca nie zamknęła swojego samochodu. Sprawca skorzystał z okazji i zabrał znajdujący się w środku portfel z dokumentami oraz ponad tysiącem złotych. Teraz odpowie przed sądem, w tym przypadku grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Tomaszów Lubelski -
Myślała, że pomoże siostrzenicy, która spowodowała wypadek. Straciła 50 000 złotych
Oszuści, którzy bezlitośnie okradają ludzi podając się za członka ich rodziny znowu dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padła 75-latka, która podczas rozmowy telefonicznej usłyszała rozpaczliwy głos oszustki. Twierdziła, że jest jej siostrzenicą i potrzebuje pieniędzy na kaucję za spowodowanie poważnego wypadku drogowego. Chciała pomóc, a w rezultacie straciła 50 000 złotych, które przekazała „adwokatowi”.
Tomaszów Lubelski -
Nietrzeźwi kierujący ujawnieni na drogach powiatu tomaszowskiego
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę Tomaszowa Lubelskiego, która kierowała Mazdą w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, to nie koniec jej przewinień, kobieta nie posiadała również uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszała nie miał ważnego badania technicznego. Za swoje przewinienia kierująca odpowie przed Sądem.
Tomaszów Lubelski -
"Miłośnicy szybkiej jazdy" ukarani wysokimi mandatami
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy zatrzymali trzech kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko – jeden z nich okazał się być drogowym recydywistą. Rekordzista jechał z prędkością 216 km/h, w miejscu gdzie obowiązywała prędkość 90 km/h. Cała trójka za karygodną jazdę została należycie ukarana wysokimi mandatami, a na ich konto wpłynęły kolejne punkty karne.
Tomaszów Lubelski -
Nadmierna prędkość skończyła się na budynku mieszkalnym
W m. Majdanek 20-letni kierowca Forda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Prędkość pojazdu była tak duża, że kierowca „pokonał” ogrodzenie i wjechał na „ziemniaczane pole”. W końcu zatrzymał się, ale na budynku mieszkalnym, który „stał” na jego drodze. Kierowca był trzeźwy, ale w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Tomaszów Lubelski -
Przedszkolaki z wizytą w tomaszowskiej komendzie
Tomaszowską jednostkę odwiedziły Maluszki z Niepublicznego Przedszkola Językowo-Artystycznego „Król Maciuś Pierwszy” w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci miały okazje zwiedzić budynek komendy, przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, a także obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas ich codziennej służby. Wizyta była doskonałym pretekstem do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Tomaszów Lubelski -
Wjechał do rowu mając blisko 2 promile
Kompletnie pijany 35-latek z gminy Łaszczów wjechał motorowerem do rowu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna posiada również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.
Tomaszów Lubelski