Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zderzenie podczas wyprzedzania
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Sadurki koło Nałęczowa. W skręcającą na posesję hondę, uderzył jadący za nią saab, który w tym czasie próbował wykonać manewr wyprzedzania. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Obaj byli trzeźwi.
Puławy -
11 latek z powiatu puławskiego wyróżniony w konkursie Komendy Głównej Policji
Jakub Szwed z miejscowości Osiny w powiecie puławskim zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Komendy Głównej Policji dotyczącym bezpieczeństwa nad wodą – "Artystyczny PrzeWODNIK". Nagrody w imieniu Organizatorów konkursu, uzdolnionemu 11 latkowi wręczył Komendant Powiatowy Policji w Puławach. Jakub to również tegoroczny zwycięzca naszego konkursu na okładkę lokalnego tygodnika przedstawiającą pracę służb mundurowych w czasie pandemii. Gratulujemy wyróżnienia !
Puławy -
Nielegalny tytoń nie trafi na rynek
Za posiadanie krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej odpowie dwóch mieszkańców gminy Żyrzyn. Na posesjach 54 i 55 latka policjanci znaleźli łącznie ponad 400 kilogramów tytoniowego suszu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie tego typu produktów tytoniowych bez wymaganej akcyzy grozi bardzo wysoka grzywna.
Puławy -
Stracili prawo jazdy, bo jechali zbyt szybko
Aż jedenastu kierowców w powiecie puławskim straciło w ostatnim czasie prawo jazdy. Przyczyną było to, że jechali z prędkością większą niż 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Jeden z nich nie tylko przekroczył prędkość, ale także jechał samochodem bez przeglądu technicznego, w którym policjanci ujawnili niezgodność licznika o 77 tysięcy kilometrów.
Puławy -
Mundurowa Gwiazdka sprawia radość i wywołuje uśmiech na dziecięcych buziach
Dzięki wielkim sercom i zaangażowaniu policjantów i pracowników puławskiej Policji, do podopiecznych Ogniska Wychowawczego w Puławach zawitała Gwiazdka Mundurowa. Mnóstwo słodyczy, materiałów plastycznych, a nawet sprzęt AGD przekazali najmłodszym policjanci, którzy postanowili zrobić im niespodziankę i umilić w ten sposób Święta Bożego Narodzenia.
Puławy -
Nietrzeźwy zjechał z drogi i zakopał się w polu
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który został zatrzymany po telefonie od anonimowego świadka. 36 latek nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi i zakopał się w polu. Trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut. Grozi mu kara wysoka kara.
Puławy -
Oszustwa na kryptowalutę!
Otrzymujemy kolejne zgłoszenia oszustw na kryptowalutę. Wczoraj 49-latka z powiatu radzyńskiego skusiła się na ofertę rzekomego doradcy finansowego, który namawiał ją do inwestycji w kryptowaluty. Kobieta podała swoje dane m.in. pesel czy numer karty płatniczej. Sprawca nie tylko wyczyścił jej konto ale także zaciągnął na nią pożyczki. Łącznie straciła niemal 62 tysiące złotych. Metodą na kryptowalutę został oszukany także 49 latek z powiatu puławskiego. Mężczyzna stracił ponad 40 tysięcy złotych.
Puławy -
W przedświątecznej gorączce nie zapominajmy o bezpieczeństwie na drodze
Pośpiech, zmrok i niekorzystne warunki pogodowe – to wszystko plus brak uwagi na drodze doprowadziło w Puławach do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W obydwu przypadkach poszkodowane zostały kobiety, a sprawcami zdarzeń byli młodzi kierowcy. Apelujemy o większą ostrożność, zarówno ze strony kierujących jak też pieszych. Pośpiech spowodowany świątecznymi przygotowywaniami może mieć tragiczne konsekwencje.
Puławy -
Kłusowali na Wiśle
Dwaj mężczyźni w wieku 42 i 26-lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kłusowania na rzece Wisła. Kłusownicy dokonywali połowu za pomocą tak zwanych „szarpaków” założonych na wędki. Przy sobie mieli również nielegalnie złowionego suma. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Puławy -
Daj trochę SIEBIE na Święta – akcja krwiodawstwa z udziałem policjantów
Policjanci i pracownicy cywilni Lubelskiego Garnizonu Policji oddali krew i osocze. Dziś kolejni funkcjonariusze z Lublina i Białej Podlaskiej przyłączyli się do honorowej akcji oddania osocza. Sami już pokonali koronawirusa i teraz jako ozdrowieńcy mogą pomagać innym. Z kolei puławscy mundurowi wzięli udział w akcji krwiodawstwa, przeprowadzonej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” przy Grupie Azoty. W ramach akcji „Daj trochę SIEBIE ma Święta”, podzielili się tym co najcenniejsze w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.
Puławy