Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chciała skorzystać z „bonusa”, kliknęła w link i straciła pieniądze
60 – latka podczas logowania do aplikacji mobilnej banku chciała skorzystać z bonusa w postaci tysiąca złotych. Klikając w link, nieświadomie dała oszustom możliwość przechwycenia jej danych i zarządzaniem środkami na koncie. Po kilku dniach okazało się, że zamiast bonusa, straciła pieniądze. Znajdujące się na koncie środki zostały przewalutowane i przesłane na inne konta. Apelujemy o większą ostrożność oraz ochronę swoich danych i haseł dostępu!
Parczew -
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną kolizji
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Rusiły. 70-latka kierująca Nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu marki Volvo doprowadzając do zdarzenia. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe policja, straż i pogotowie. Na szczęście nikt nie odniosło obrażeń. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze!
Parczew -
Policjanci „Wkręcili się w pomaganie dla Szymusia”
Parczewscy policjanci przyłączyli się do wspólnej akcji zbierania nakrętek organizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu oraz codziennym funkcjonowaniu chorego Szymusia. Funkcjonariusze zapowiadają dalszą kontynuację zbiórki, aby pomóc spełnić marzenia chłopca o normalnym życiu. Pamiętaj, że możesz przyłączyć się i TY!
Parczew -
Włamali się do warsztatu wulkanizacyjnego i skradli 45 tys. zł. Dwaj 16-latkowie zatrzymani
Parczewscy kryminalni zatrzymali dwóch 16 - latków, którzy włamali się do zakładu wulkanizacyjnego i skradli blisko 45 tys. zł. Pokrzywdzonym okazał się członek rodziny jednego ze sprawców. Policjanci odzyskali większość skradzionej gotówki. Jak przyznali zatrzymani, pieniądze wydali na bieżące potrzeby i zachcianki. Teraz ich zachowaniem zajmie się sąd do spraw rodziny i nieletnich.
Parczew -
Z przyszłymi kierowcami o bezpieczeństwie
Policjanci parczewskiej drogówki odwiedzili wczoraj kursantów szkoły jazdy Autopol. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości przyszłych kierowców na temat zagrożeń na drogach. Mundurowi omówili główne przyczyny wypadków oraz propagowali trzeźwość za kółkiem.
Parczew -
Spotkania z dziećmi i młodzieżą podczas ferii zimowych
Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą na pogadankach o bezpieczeństwie w Gminnych Ośrodkach Kultury oraz innych placówkach oświatowo - wychowawczych, które prowadzą dodatkowe zajęcia na terenie całego powiatu parczewskiego. Mundurowi przypominają o zagrożeniach z jakimi młody człowiek może spotkać się podczas dnia codziennego. W trakcie ostatnich spotkań nauka odbywała się poprzez zabawę, były quizy, układanki logiczne oraz niespodzianki dla uczestników spotkania.
Parczew -
Areszt dla 25 latka za znęcanie się nad matką
Dzisiaj Sąd zastosował 2 miesięczny tymczasowy areszt wobec 25-latka z gminy Siemień, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Kobieta niejednokrotnie musiała uciekać z domu. Mężczyzna swoją agresję wobec 50 letniej matki przejawiał poprzez kopanie, duszenie, wyzywanie oraz wszczynanie licznych awantur. Groził jej również pozbawieniem życia przy użyciu noża kuchennego.
Parczew -
Włamania nie było. W bramę wjechał nietrzeźwy kierujący Dacią
32 letni obywatel Ukrainy, nie posiadając uprawnień do kierowania, a mając w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu jechał Dacią po czym stracił panowanie nad samochodem i uszkodził bramę wjazdową jednej z firm. Przejeżdżający nieopodal syn właścicieli zgłosił sprawę na Policję myśląc, że doszło do włamania.
Parczew -
Chciała sprzedać rower, straciła ponad 2000 złotych
Ponad 2 tysiące złotych straciła 36-latka, która na jednym z portali wystawiła na sprzedaż rower. Oszust zainteresowany zakupem skontaktował się z nią za pomocą komunikatora. Kobieta otrzymała od rzekomego kupującego link do strony kurierskiej z rzekomym potwierdzeniem sprzedaży. Dzięki temu 36-latka zalogowała się na łudząco podobną stronę swojego banku, a następnie podała login i hasło do logowana. Apelujemy o ostrożność przy transakcjach internetowych!
Parczew -
17-latek przebiegał przez jezdnię i spowodował kolizję
W centrum Parczewa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem pieszego. 17-latek przebiegając przez jezdnię poza przejściem dla pieszych wbiegł wprost pod jadącego Opla. Kierująca nim 69-latka nie miała czasu na reakcję i doszło do zderzenia. Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania 17-latka była najpierw wizyta w szpitalu, a następnie mandat karny za spowodowanie kolizji. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Parczew