Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wypadek z udziałem motocyklisty
Do groźnego wypadku z udziałem 34 – letniego motocyklisty doszło w sobotę na ul. Al.Jana Pawła II w Parczewie. Kierujący Suzuki z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Mężczyzna z obrażeniami ciała śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!
Parczew -
Kolizja osobówki z ciężarówką
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj w miejscowości Działyń. 86-letni kierowca osobowego Citroena wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod TIR-a poruszającego się drogą wojewódzką. Wskutek zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Parczew -
Pijany, poszukiwany, na zakazie i z nielegalną amunicją
38 – latek poszukiwany listem gończym wpadł bo nie miał włączonych świateł oraz zachowywał się „agresywnie na drodze”. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu kierując swoim Mitsubishi pomimo braku uprawnień oraz orzeczonego zakazu. Ponadto 38 –latek odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji, które posiadał w aucie. Po usłyszeniu zarzutów trafi do zakładu karnego.
Parczew -
Finał powiatowy "Turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym" rozstrzygnięty!
Wczoraj w Dębowej Kłodzie odbył się finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkól z powiatu parczewskiego. Policjanci sprawowali nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami jazdy na miasteczku ruchu drogowego. Gratulujemy zwycięzcom, a najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.
Parczew -
Podziękowania dla policjantów za zatrzymanie sprawcy stalkingu
Za pomoc, zaangażowanie i profesjonalizm parczewskich policjantów podziękowali w przesłanym do komendy liście mieszkańcy. Dzięki ich determinacji oraz efektywnej pracy zatrzymany został mężczyzna, który uniemożliwiał ich normalne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania. Stalker został już tymczasowo aresztowany.
Parczew -
Uwaga na oszustwa metodą na „inwestycje w kryptowaluty!
46 – latek z powiatu parczewskiego chciał spróbować swoich sił w inwestowaniu na giełdzie. Wypełnił formularz zgłoszeniowy, po czyn skonsultował się z nim osobisty broker. Obiecywał duży i szybki zysk z kryptowalut. Nakłonił również do zainstalowania oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu oraz aplikacji wirtualnego portfela. Kiedy 46 – latek chciał wypłacić pieniądze okazało się że jest to niemożliwe, a zainwestowane ponad 25 tysięcy złotych przepadło. Apelujemy o ostrożność w inwestowaniu!
Parczew -
Chciała sprzedać fotelik dziecięcy, straciła prawie 3 tys. zł
32 – latka wystawiła na sprzedaż fotelik dziecięcy na portalu ogłoszeniowym. „Osoba zainteresowana zakupem” skontaktowała się za pośrednictwem komunikatora Messenger. Następnie podesłała link, który odsyłał do możliwości wypłaty pieniędzy na fałszywej stronie bankowości elektronicznej oraz wysyłki kurierskiej. 32 – latka postępowała zgodnie z podaną przez oszusta instrukcją i tym samym straciła prawie 3 tysiące złotych! Apelujemy o czujność i rozwagę.
Parczew -
Sen o Amerykaninie wart ponad poł miliona złotych
Ponad 500 tysięcy złotych straciła 73-latka, która przez ponad półtora roku korespondowała z rzekomym „ Amerykaninem” pracującym na platformie wiertniczej w Norwegii. Kontakt przerodził się w uczucie, a kobieta miała pomóc w problemach finansowych ukochanego. Kobieta sprzedała mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów. W kilkudziesięciu przelewach straciła swoje oszczędności, pożyczone pieniądze i została ze spłatą zobowiązań. Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami w sieci!
Parczew -
Sprzedaż żyrandola zakończona oszustwem
Ofiarą oszustki padła 32-latka po tym, jak wystawiła w internecie na sprzedaż żyrandol. Zainteresowana zakupem „klientka” zaproponowała jej wysyłkę poprzez pocztę kurierską. Kiedy 32-latka kliknęła w nadesłany jej link z odnośnikiem do odebrania środków i podała kody autoryzacyjne, z jej konta zniknęło 400 złotych. Pamiętaj, sprzedając w internecie kieruj się zasadą ograniczonego zaufania!
Parczew -
Daj się zobaczyć! – noś odblaski!
Każdy pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych! Nośmy odblaski i bądźmy widoczni!
Parczew