Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podstępem wywabili z domu, wywieźli i pobili
Parczewscy policjanci zatrzymali 19-latka i 25-latka, którzy pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu wywabili z domu 29-latka, wywieźli w ustronne miejsce i go pobili. Napastnicy w ten sposób chcieli wymusić odzyskanie długu. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Parczew -
Tragiczny wypadek podczas prac polowych
Do tragicznego wypadku w rolnictwie doszło wczoraj w miejscowości Bednarzówka w powiecie parczewskim. 51-letni właściciel gospodarstwa został wciągnięty przez prasę rolniczą do belowania słomy. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Parczew -
Odpowie za kradzież elektronarzędzi i część maszyn rolniczych
Parczewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi oraz części maszyn rolniczych do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy Podedwórze. 63-latek usłyszał wczoraj zarzuty, do których się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Parczew -
42 latka ofiarą fałszywego bankowca
42 letnia mieszkanka Parczewa uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku, który poinformował o próbie wzięcia kredytu na jej dane osobowe. Kobieta w celu blokady środków postępowała zgodnie z otrzymaną instrukcją. Zainstalowała na swoim telefonie aplikację do wideokonferencji, złożyła wniosek kredytowy i wygenerowała kody blik. Na szczęście wniosek kredytowy został odrzucony i straty wyniosły jedynie tysiąc złotych. Apelujemy o czujność i rozwagę w rozmowach telefonicznych!
Parczew -
Bezpieczne wakacje - spotkania z dziećmi i młodzieżą
Rozpoczęły się wakacje, a tym samym policjanci odwiedzają dzieci i młodzież uczestniczącą w różnego rodzaju obozach, koloniach czy zgrupowaniach. Spotkania są okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa nad wodą, w rejonie kompleksów leśnych czy miejscach publicznych. Celem prowadzonych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników letniego wypoczynku.
Parczew -
Drogowy recydywista znów trafi za kratki
Zaledwie w maju opuścił zakład karny i już z powrotem do niego trafił. Mowa o 47 – latku z gminy Siemień, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu, cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami oraz cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni. 47 – latek bezwzględnie naruszył warunki recydywy. Najbliższe 3 miesiące spędzi areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Parczew -
Jazdę zakończył dachowaniem
Wczoraj w miejscowości Miłków 19 – letni mieszkaniec Parczewa nie dostosował prędkości w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kierujący Hondą po uderzeniu w drzewo został zakleszczony w pojeździe. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR. 19 – latek był trzeźwy i podróżował sam. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o rozsądek na drodze!
Parczew -
O sezonie turystycznym podczas społecznej debaty
„Wykroczenia uciążliwe społecznie mające wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców w odniesieniu do sezonu turystycznego.” - pod takim hasłem w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowej Kłodzie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów parczewskiej komendy. Celem spotkania było zdiagnozowanie realnych oczekiwań mieszkańców oraz wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, turystów, osób wypoczywających w rejonie kąpielisk oraz lokali gastronomicznych.
Parczew -
Zadzwoniła, że chce odebrać sobie życie, uratowali ją policjanci
45 – letnia mieszkanka powiatu Parczewskiego zadzwoniła do Zakładu Karnego, w którym przebywa jej mąż, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze służby więziennej przekazali tę informację parczewskim mundurowym. Analiza zagrożenia, wnikliwość oraz dobra znajomość topografii pozwoliła na jej szybkie odnalezienie i uratowanie życia. Kobieta została przekazana pod opiekę specjalistów.
Parczew -
Rodzina podziękowała za odnalezienie 76-latka
„Jesteśmy bardzo wdzięczni, dziękujemy z całego serca!”. Takimi słowami kończą się podziękowania od rodziny odnalezionego seniora. które wpłynęły do parczewskiej komendy. Najbliżsi docenili szybkie działania mundurowych zmierzające do odnalezienia 76-latka, który wyszedł na krótki spacer a następnie oddalił się spod opieki bliskich.
Parczew