Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne Ferie spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą
Ferie zimowe, zbliżają się wielkimi krokami, jest to wymarzony dla najmłodszych czas odpoczynku. By był on bezpieczny mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbyły się w minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Ratoszynie, Granicach i Chodlu.
Opole Lubelskie -
Pożegnanie z policyjnym mundurem Dyżurnego opolskiej komendy
W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę funkcjonariusza opolskiej komendy. Komendant opolskiej jednostki nadkomisarz Jarosław Kurczak wraz z zastępcą młodszym inspektorem Krzysztofem Bijakiem pożegnali odchodzącego na emeryturę: Dyżurnego aspiranta sztabowego Mirosława Markuszewskiego. Panowie Komendanci podziękowali funkcjonariuszowi za profesjonalną służbę na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, podkreślając Jego zaangażowanie, kompetencje z jakimi realizował codzienne służbowe zadania. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, policjanci i pracownicy cywilni.
Opole Lubelskie -
Działania „Trzeźwość” w powiecie opolskim. Policjanci od rana dbają o bezpieczeństwo na drogach
Od wczesnych godzin porannych policjanci opolskiej drogówki prowadzą dziś wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu opolskiego. Działania „Trzeźwość” mają główny nadrzędny cel – wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Apelujemy o rozsądek, rozwagę i trzeźwość za kierownicą!
Opole Lubelskie -
Dachowanie BMW w Skokowie. Apelujemy o ostrożną jazdę
24-latek kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, a następnie jego auto „dachowało”. Mieszkaniec powiatu opolskiego był trzeźwy. Apelujemy o ostrożną jazdę, dostosowaną do warunków panujących na drodze.
Opole Lubelskie -
Zajęcia z taktyki i technik interwencji w oddziale o profilu mundurowym
Uczniowie oddziału o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim mieli okazję w praktyce zapoznać się z pracą mundurowych. Policjant posiadający przeszkolenie z zakresu taktyki i technik interwencji przeprowadził z uczniami zajęcia, podczas których wspólnie ćwiczyli techniki interwencji oraz odpowiednie reagowanie na różne sytuacje.
Opole Lubelskie -
Poszukiwany listem gończym w rękach opolskich kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej opolscy policjanci przy wsparciu policjantów z Lubartowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywający się od czterech lat mieszkaniec powiatu opolskiego, trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Policjanci promują zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych
Ferie coraz bliżej. Opolscy policjanci wykorzystują ten czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Dzielnicowy spotkał się uczniami ze Szkół Podstawowych w Zagłobie i Wilkowie. Podczas spotkania funkcjonariusz rozmawiał z jego uczestnikami o tym o jakich zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać, aby ferie zimowe były udane, a zarazem bezpieczne. Dodatkowo w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie” zachęcał do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Zimowy Dekalog”.
Opole Lubelskie -
Policjanci kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem
Utrzymujące się cały czas ujemne temperatury, niosą ze sobą zagrożenie wychłodzeniem. Szczególnie dla osób bezdomnych, samotnych czy też starszych. To właśnie te grupy osób są najbardziej narażone na utratę zdrowia i życia w wyniku przebywania na zimnie. Dlatego policjanci, kontrolują pustostany, ogródki działkowe, altany oraz inne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby wymagające pomocy. Apelujemy o zgłaszanie każdej sytuacji, w której ktoś może potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.
Opole Lubelskie -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Wzorowa reakcja innego kierowcy i jego zdecydowana postawa być może zapobiegła potencjalnej tragedii na drodze. Świadek zauważył Peugeota w Rozalinie, którego styl jazdy w tym zjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu, wskazywało na możliwy stan nietrzeźwości kierowcy. Mężczyzna odebrał kierującemu kluczyki i powiadomił służby. 61-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.
Opole Lubelskie -
Oszustwo „na znajomego”- mieszkanka powiatu straciła 1400 złotych
25-letnia mieszkanka powiatu opolskiego padła ofiarą oszustwa metodą ,,na znajomego". Kobieta otrzymała wiadomość przez komunikator od osoby podszywającej się pod jej znajomą z prośbą o pożyczkę. Chcąc jej pomóc przekazała dwa kody Blik, które autoryzowała w wyniku czego straciła 1400 złotych. Dopiero po transakcji dowiedziała się, że konto znajomej na portalu społecznościowym zostało przejęte przez cyberprzestępców. Po raz kolejny przypominamy – zachowajmy ostrożność podczas kontaktów w sieci!
Opole Lubelskie