Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Stracił ponad 3 000 zł inwestując w akcje
Ponad 3 000 zł stracił 54-latek, który uwierzył w fałszywą reklamę inwestycji w akcje koncernu paliwowego umieszczoną na jednym z portali społecznościowych. Postępując zgodnie z instrukcjami rzekomego "opiekuna inwestycji" dokonywał przelewów na wskazane przez oszusta konta bankowe. Bądźmy ostrożni inwestując pieniądze. Uważajmy na pozornie atrakcyjne oferty i nie działajmy pochopnie.
Opole Lubelskie -
Oszustwo na odbiór pieniędzy z inwestycji w kryptowaluty
Ponad 24 000 zł stracił 57-latek, który chciał odebrać pieniądze z inwestycji w kryptowaluty. Otrzymał link do wypłaty pieniędzy od rzekomego analityka giełdowego. Po otwarciu linku okazało się, że zainstalował program do zdalnego sterowania na swoim telefonie. Otwierał kolejne linki przesłane przez oszusta, w konsekwencji z jego konta bankowego oszust wyprowadził 24 000 zł. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.
Opole Lubelskie -
Areszt za kumulację czynów dla 30- latka
Do tymczasowego aresztu trafił 30 latek z powiatu opolskiego. Mężczyzna mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ponadto nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i nie miał uprawnień do kierowania. Oprócz tego, w Seacie posiadał środki odurzające. Odpowie również za znęcanie się nad rodziną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych
Do tymczasowego aresztu trafił 32-latek z gminy Opole Lubelskie. W jego mieszkaniu opolscy kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychotropowych 4-CMC. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Oszukana metodą na "pracownika banku i funkcjonariusza CBŚ" straciła prawie 25 000 złotych
Prawie 25 000 zł straciła 39-latka, z którą skontaktował się rzekomy przedstawiciel biura Bezpieczeństwa Narodowego Banku. Oszust wmówił kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone i musi założyć fundusz gwarancyjny, na który przeleje swoje pieniądze. Tam miały być bezpieczne. Zrobiła 9 przelewów na kwotę prawie 25 000 zł.
Opole Lubelskie -
Pijany wjechał w słup energetyczny
Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 73-latek kierujący Volkswagenem. W miejscowości Huta Borowska nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty.
Opole Lubelskie -
Policjanci z Poniatowej zatrzymali włamywacza
Za włamanie do komórki lokatorskiej odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Sprawca ukradł łupy o wartości ponad 700 złotych. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci z komisariatu w Poniatowej odnaleźli skradzione przedmioty. Mężczyzna jest też typowany do innych przestępstw. Mundurowi odzyskali też skradzione mienie.
Opole Lubelskie -
Pomoc dla wychłodzonego seniora przyszła na czas
Ta historia mogła zakończyć się tragicznie. Jednak dzięki właściwej sąsiedzkiej reakcji oraz szybkiej interwencji opolskich policjantów, pomoc dla 85-latka przyszła na czas. Policjanci zastali w domu bez światła i ogrzewania wychłodzonego seniora, przykrytego mokrym kocem. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Z uwagi na złe warunki mieszkaniowe mężczyzny, senior otrzymał opiekę w puławskim schronisku.
Opole Lubelskie -
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną kolizji
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w niedzielę w Wólce Komaszyckiej w powiecie opolskim. Włączający się do ruchu kierujący Toyotą 46- latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Oplem. Apelujemy o ostrożną jazdę.
Opole Lubelskie -
Pijany 67-latek z aktywnym zakazem
Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 67-latek kierujący motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez patrol opolskiej drogówki. Miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niebawem ponownie za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Opole Lubelskie