Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania „NURD” na drogach powiatu opolskiego
Prowadzimy działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także bacznie przyglądają się samym pieszym. Apelujemy o ostrożną jazdę i respektowanie przepisów.
Opole Lubelskie -
Tymczasowy areszt dla 34-latki za spowodowanie wypadku, w którym ciężko ranny został kierujący Volkswagenem
Na 3 miesiące trafiła do aresztu 34-latka, która mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała wypadek, w którym ciężko ranny został kierujący Volkswagenem Passatem, mieszkaniec powiatu opolskiego. Zatrzymanej grozi kara do 16 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Drift kierowcy BMW zakończony mandatem karnym i 15 punktami
"Drifting" w strefie ruchu w rejonie jednej ze stacji paliw w Opolu Lubelskim urządził sobie młody kierowca BMW. Policjanci z opolskiej drogówki skontrolowali 19- latka, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Za swoje popisy został ukarany mandatem karnym i 15 punktami.
Opole Lubelskie -
Prowadzimy poszukiwania skradzionego ciągnika
Policjanci z opolskiej komendy prowadzą poszukiwania skradzionego ciągnika rolniczego marki Ursus C-328 wraz z opryskiwaczem KOM-ROL. Do kradzieży doszło 3 stycznia w miejscowości Ratoszyn Pierwszy. Pojazd po godzinie 23.00 widziany był na terenie gminy Chodel. Prosimy o kontakt osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie.
Opole Lubelskie -
Obietnice szybkiego zysku zagwarantowały duże straty
23-latka z powiatu opolskiego uwierzyła oszustom i dała się oszukać na ponad 20 tysięcy złotych. Oszust zmanipulował ją obiecując szybki zysk i wypłatę zarobionych pieniędzy przy wykonywaniu zleceń przez Internet. Kobieta postępując zgodnie z jego wskazówkami wpłacała kolejne kwoty i klikała polubienia, dzięki którym miała zarobić duże pieniądze. Problem pojawił się, kiedy chciała wypłacić zarobione pieniądze, bo kontakt z „doradcą” się urwał. Apelujemy o ostrożność w sieci!
Opole Lubelskie -
Uwaga ślisko na drogach! Apelujemy o ostrożną jazdę!
Dzisiaj na terenie powiatu opolskiego doszło do zdarzenia drogowego, którego powodem było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Temperatura spadająca poniżej zera powoduje lokalne oblodzenia drogi, gdzie na śliskiej powierzchni łatwo o niekontrolowany poślizg auta. Apelujemy o rozważną jazdę!
Opole Lubelskie -
Uwaga ślisko na drogach!
Dzisiaj na terenie powiatu opolskiego doszło do zdarzenia drogowego, których powodem było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Temperatura spadająca poniżej zera powoduje lokalne oblodzenia drogi, gdzie na śliskiej powierzchni łatwo o niekontrolowany poślizg auta. Pamiętajmy, że przy obniżonej temperaturze szybciej zamarzają drogi znajdujące się w terenie zalesionym na mostach czy wiaduktach. Apelujemy o rozważną jazdę!
Opole Lubelskie -
Zmienne warunki na drogach w okresie świątecznym- apelujemy o ostrożność!
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Niestety, w tym okresie drogi stają się szczególnie zatłoczone, a pośpiech i napięcie mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości pojazdów do warunków panujących na drodze i zachowanie rozwagi, by każdy mógł szczęśliwie dotrzeć na święta i mógł cieszyć się nimi w spokoju.
Opole Lubelskie -
Rozmowy z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy spotkała się z uczniami klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim. Rozmawiała z przyszłymi kierowcami i użytkownikami dróg o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. O współczesnych tzw. „rozpraszaczach”, które mają duży wpływ na poziom koncentracji każdego użytkownika drogi zarówno będącego pieszym jak również kierowcą.
Opole Lubelskie -
Kierował pod wpływem narkotyków
35-latek z gm. Solec nad Wisłą kierujący Volkswagenem i jego kolega przewozili w samochodzie narkotyki. Wpadli w ręce opolskiej drogówki podczas kontroli drogowej na DW-747. Okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyźni zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Opole Lubelskie