Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opole Lub.: „Odblaskowa Gmina”
Dzisiaj opolscy policjanci odwiedzili mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą. W trakcie spotkania wyjaśniali zasady programu: „Odblaskowa gmina”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez przekonanie ich co do faktu, że należy nosić odblaski bo uratowały już niejedno życie. Wójt gminy Józefów nad Wisłą wraz z funkcjonariuszami wręczył uczestnikom spotkania zakupione przez gminę kamizelki odblaskowe.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Cztery kolizje w powiecie. Policjanci apelują o ostrożną jazdę
Cztery kolizje – to rezultat trudnych warunków atmosferycznych, jakie zapanowały wczoraj w powiecie opolskim. W niedzielę w Niezdowie kierujący pojazdem marki Honda Civic, 20-latek wpadł w poślizg i uderzył w słup elektryczny. Tego dnia doszło w podobny sposób do trzech innych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.
Opole Lubelskie -
Opole Lub: Policjanci odwiedzili poniatowskich seniorów
Opolscy policjanci złożyli wczoraj wizytę słuchaczom poniatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie spotkania opowiadali słuchaczom o założeniach programu: „Odblaskowa Gmina” oraz wyjaśniali jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Jechał na rowerze, powaliły go promile
Kiedy policjanci przyjechali na ul. Przemysłową byli przekonani, że leżący na ulicy mężczyzna przewrócił się na rowerze ze względu na fatalne warunki na drodze. Okazało się, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: „Odblaskowa Gmina” w Poniatowej
Opolscy policjanci odwiedzili mieszkańców Poniatowej. Tematem przewodnim spotkania był program: „Odblaskowa gmina”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez przekonanie ich co do faktu, że warto korzystać z elementów odblaskowych.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Po pijanemu uciekał przed policjantami
Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 56–letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie. Kiedy mężczyzna jadąc po pijanemu przez miejscowość Elżbieta zobaczył policyjny patrol, rzucił się do rozpaczliwej ucieczki przez pola.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Kolizja w Chodlu
Prawdziwą tragedią mogło zakończyć się poranne zdarzenie drogowe w Chodlu. 34–latka wjechała na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Kia Sportage. Na szczęście żaden z uczestników nie został poważnie ranny.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o bezpiecznych feriach
Opolscy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi, które spędzają wolny czas na zajęciach zorganizowanych przez kamieńską szkołę. Tematem przewodnim wizyty mundurowych były sposoby bezpiecznego spędzania ferii zimowych.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Leżał na środku drogi. Był kompletnie pijany
26-letni pijany mężczyzna leżał niemal na środku drogi w miejscowości Basonia. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują do wszystkich o ostrożność i rozwagę.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów
Kiedy 22–letni mieszkaniec gminy Poniatowa zakopał się w poniatowskim parku nie przypuszczał zapewne, że to dopiero początek jego kłopotów. Na widok przybyłych na miejsce policjantów, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Kiedy policjanci zatrzymali uciekającego i poddali go badaniu trzeźwości zrozumieli powód tej reakcji: okazało się, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Z powodu jazdy w stanie nietrzeźwości na drogach powiatu w ciągu ostatniego weekendu prawo jazdy straciło również trzech innych kierujących. Policjanci apelują o trzeźwą i odpowiedzialną jazdę.
Opole Lubelskie