Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dachowanie Audi. Kierowca miał pół promila alkoholu w organizmie
Pół promila alkoholu w organizmie miał 30- letni kierujący Audi. W miejscowości Mariampol stracił panowanie nad pojazdem zjechał do przydrożnego rowu, a następnie jego auto dachowało. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Oszustwo na „Team tenisistki”. 34-latek stracił 55 000 zł, a gdyby nie postawa pracownicy banku straciłby jeszcze więcej
Ponad 55 000 złotych stracił 34-latek, który został zmanipulowany przez oszustów z których jeden podawał się za znaną tenisistkę. Wyrażając chęć zapisania się do „Teamu tenisistki” przelał na konto oszustów 55 000 złotych. Mając przed sobą wizję poznania znanej osoby i jej pomocy finansowej za namową oszusta chciał przelać w banku kolejne 60 000 złotych. Tam pracownica banku uświadomiła go, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustów. Dzięki niej nie stracił kolejnych pieniędzy, a o oszustwie powiadomił opolskich policjantów.
Opole Lubelskie -
Zarzuty dla 31-latka za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i posiadanie narkotyków
Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o to, że mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierując Fordem, wjechał w Kraczewicach w znaki drogowe. Ponadto, w trakcie czynności na miejscu kolizji, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie narkotyki. Wkrótce nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Elementy musztry, ceremoniału i rozmowa o cyberzagrożeniach z uczniami oddziału o profilu mundurowym
W pierwszej klasie o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim powstałej w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy Policją, Strażą Graniczną, a szkołą przeprowadzono zajęcia z musztry, ceremoniału jak również pogadankę o cyberzagrożeniach. Zajęcie przeprowadził funkcjonariusz Policji z opolskiej komendy. Głównym celem lekcji było doskonalenie wśród uczniów dyscypliny, nauka zachowania w szyku i kształtowanie odpowiedzialności i szacunku wobec służby mundurowej.
Opole Lubelskie -
Nietrzeźwa 47-latka jechała Peugeotem, pomimo braku uprawnień i na podwójnym zakazie
Prawie 2,5 promila alkoholu nie przeszkadzało 47-latce na jazdę samochodem. Nietrzeźwą kobietę zauważyli policjanci opolskiej drogówki, której styl jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mieszkanka gminy Karczmiska została zatrzymana, a jej samochód zabezpieczony. Jak się okazało, kobieta ma cofnięte uprawnienia i dwa aktywne sadowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wkrótce sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 47-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Tymczasowy areszt wobec sprawcy przemocy domowej
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Postanowieniem sądu 44-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mieszkańcowi powiatu ostródzkiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Działania "Prędkość" na drogach powiatu opolskiego
Opolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą dziś działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze w trakcie jej trwania sprawdzą czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach powiatu opolskiego z powodu nadmiernej prędkości.
Opole Lubelskie -
Świeć przykładem- Noś odblaski- spotkania z dziećmi
Opolscy policjanci odwiedzają dzieci w przedszkolach i szkołach by promować zasady bezpieczeństwa i kształtować prawidłowe zachowania na drodze. W ramach akcji ,,Świeć przykładem – noś odblaski” przypominają najmłodszym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Ponadto podczas spotkań rozdają odblaski, a wszystko dla bezpieczeństwa najmłodszych.
Opole Lubelskie -
16 października Międzynarodowy Dzień Mediacji
16 października 2025 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, to doskonała okazja, aby poznać bliżej zalety mediacji i odkryć, jak dzięki niej można rozwiązywać spory szybciej, skuteczniej i z poszanowaniem obustronnych interesów. Policja, jak co roku, aktywnie włącza się w działania promujące mediację jako skuteczny i bezpieczny sposób rozwiązywania sporów – zarówno w sprawach cywilnych, rodzinnych, jak i karnych.
Opole Lubelskie -
Wypadek podczas zbioru jabłek
58-letnia obywatelka Ukrainy podczas zbioru jabłek doznała urazu nogi. Poszkodowana została uderzona przyczepą transportującą jabłka w momencie, gdy kierująca ciągnikiem 61-letnia kobieta chwilowo straciła kontrolę nad pojazdem, który cofnął się wraz z przyczepą załadowaną jabłkami. 58-latka z urazem nogi trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy do osób wykonujących wszelkiego rodzaju prace polowe o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności.
Opole Lubelskie