Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Amerykański lekarz” okazał się oszustem
Ponad 250 tysięcy złotych straciła 59-latka z którą przez kilka tygodni kontaktował się rzekomy „amerykański lekarz” przebywający na misji w Jemenie. Kobieta miała otrzymać od niego przesyłkę z dużą ilością gotówki, za którą musiała opłacić ubezpieczenie, prowizję, uiścić opłatę manipulacyjną i jeszcze karne odsetki. W kilkunastu przelewach straciła swoje oszczędności i pożyczone pieniądze. Kolejny raz ostrzegamy przed oszustami.
Łuków -
Dzielnicowi zapobiegli tragedii
Dzielnicowi z łukowskiej komendy w miniony poniedziałek znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Patrolując swój rejon zauważyli pożar mieszkania. Weszli do środka i ewakuowali schorowanego mężczyznę. Następnie przy użyciu gaśnicy z radiowozu starali się opanować ogień. Wspólnie ze strażakami sprawdzili też, czy pozostałe rodziny zamieszkujące budynek, nie potrzebują pomocy.
Łuków -
Finał konkursu „Bezpieczeństwo – to Ja”
Tym razem wartościowe nagrody trafiły do uczniów starszych klas łukowskich podstawówek. Laptopy, hulajnogi, tablety, smartwatche i głośniki bezprzewodowe dostali najlepsi uczestnicy konkursu prewencyjnego „Bezpieczeństwo – to Ja”. Rywalizacja była zacięta, a komisja konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzcę.
Łuków -
Rozstrzygnięty konkurs „Jestem bezpieczny bo słucham Komisarza Misia”
Wybrano zwycięzców konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny bo słucham Komisarza Misia” zorganizowanego przez łukowskich policjantów i Miasto Łuków. Prace uczniów z najmłodszych klas łukowskich podstawówek miały nawiązywać do zagrożeń związanych z zagrożeniami w sieci, przemocą i agresją czy sięganiem po używki. Komisja konkursowa wybrała najlepsze kompozycje. Dodatkowo, dwie prace zostały wyróżnione nagrodami specjalnymi od Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i Burmistrza Miasta Łuków.
Łuków -
O bezpieczeństwie w Trzebieszowie
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” – to hasło przewodnie kolejnej już debaty społecznej, zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i Wójta Gminy Trzebieszów. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu mieszkańców gminy. W dyskusji udział wzięli policjanci oraz przedstawiciele władz samorządowych i lokalnej społeczności.
Łuków -
Ojciec i syn z zarzutami
Dzięki informacji i pomocy myśliwego policjanci z Adamowa zatrzymali kłusowników. Przy sobie posiadali broń myśliwską na którą nie posiadali zezwolenia. Dodatkowo w ich domu mundurowi znaleźli amunicję, a także aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.
Łuków -
Wypił prawie pół litra wódki, a później spowodował wypadek drogowy
50-latek kierując Fordem w miejscowości Sieciąszka uderzył w jadącego przed nim Volkswagena. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że przed jazdą wypił prawie pół litra wódki. Na szczęście urazy jakich doznali uczestnicy wypadku nie zagrażają ich życiu. Teraz grozi mu do 4,5 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.
Łuków -
Areszt dla 42 letniego sprawcy zabójstwa!
Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez łukowskich policjantów 42-latkowi. Mężczyzna w kancelarii komorniczej zaatakował i ranił nożem dwie osoby, a później rzucił się z nożem na interweniujących policjantów. Wobec uzbrojonego i agresywnego napastnika policjanci użyli broni palnej. Zaatakowana przez niego 44 latka zmarła w szpitalu. Sprawca usłyszał zarzuty zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.
Łuków -
Interwencja z użyciem broni!
Zatrzymaliśmy 42-latka, który dziś w Łukowie zaatakował nożem w kancelarii komorniczej dwie osoby. Poszkodowana kobieta oraz mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala. Z uwagi na obrażenia ciała 44 letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego zmarła. Wobec uzbrojonego i agresywnego napastnika policjanci użyli broni palnej. Zraniony i obezwładniony mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Łukowscy policjanci wspólnie prokuraturą wyjaśniają okoliczności.
Łuków -
Pijany na zakazie wiózł poszukiwanego
Dożywotni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi. Pomimo sądowego zakazu kierował osobówką i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał poszukiwany 27-latek z Warszawy.
Łuków