Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odpowiedzą za kradzież z włamaniem
Policjanci z posterunku w Sawinie zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wierzbica w wieku 31 i 39-lat. Mężczyźni włamali się do jednego ze sklepów spożywczo - przemysłowego w gminie Wierzbica. Ich łupem padł alkohol, który w części został przez policjantów odzyskany. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty w tej sprawie. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Chełm -
Śpiące niemowlę pozostawione w samochodzie
Do nietypowej interwencji doszło wczoraj na ulicy Wojsławickiej w Chełmie. Kilkumiesięczne śpiące niemowlę zostało samo w zamkniętym samochodzie. W tym czasie jego rodzice byli w pobliskim sklepie. Na szczęście niemowlęciu nic się nie stało. Nieodpowiedzialna mama została ukarana mandatem.
Chełm -
Zdarzenia drogowe na terenie powiatu chełmskiego
Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu chełmskiego. W jednym z nich została potrącona przez samochód rowerzystka. Z kolei w drugim wypadku pień drzewa, na który wcześniej najechał samochód, uderzył w wykonującego prace pilarza. Dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.
Chełm -
Funkcjonariusz zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę
Funkcjonariusz służby celno - skarbowej zareagował i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Gdy zauważył, że jadący z przeciwka samochód wypada z drogi i uderza w mur ogrodzenia, a następnie odjeżdża, pojechał za nim. Kiedy auto się zatrzymało, zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Zawiadomił dyżurnego chełmskiej komendy i przytrzymał tego kierowcę do przyjazdu patrolu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie półtora promila alkoholu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy.
Chełm -
Zatrzymani za kradzież alkoholu
Chełmscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Lublina w wieku od 25 do 38 lat. Mężczyźni skradli alkohol ze sklepów na terenie Chełma. W samochodzie, którym uciekali, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt butelek trunku. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę ponad trzy tysiące złotych. Wszyscy trzej byli już notowani za przestępstwa. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty w tej sprawie. Zgodnie przepisami kodeksu karnego kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
Chełm -
Odblaskowa gmina Siedliszcze
Dzisiaj w Domu Kultury w Siedliszczu odbyło się spotkanie w ramach realizacji programu profilaktyczno - edukacyjnego „Odblaskowa Gmina”. Było to już kolejne tego typu spotkanie w powiecie chełmskim. Jego celem jest kształtowanie właściwych postaw mających na celu ochronę pieszych jako niechronionych użytkowników dróg. Odblaski, które podczas spotkania zostały przekazane na ręce sołtysów, trafią do mieszkańców gminy.
Chełm -
Pieszy poniósł śmierć na skutek potrącenia
Do dwóch wypadków drogowych z udziałem osób pieszych doszło wczoraj na drogach powiatu chełmskiego. Jeden z nich zakończył się tragicznie. Śmierć na miejscu poniósł 56-letni mężczyzna. W przypadku drugiego zdarzenia, pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie okoliczności tych zdarzeń. Apelują też o zachowanie ostrożności na drodze.
Chełm -
Hydro wytropił zaginioną 86-latkę
Szczęśliwie zakończyły się prowadzone wczoraj poszukiwania 86-letniej mieszkanki gminy Rejowiec. Kobieta została znaleziona w zaroślach kilkaset metrów od domu. Była przytomna, najprawdopodobniej nie miała siły przemieszczać się dalej. Starszą panią znalazł policjant przewodnik psa służbowego. Jego czworonożny podopieczny podjął trop i doprowadził do tego miejsca. Poszukiwało ją blisko 40 policjantów, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy.
Chełm -
Zbyt szybka jazda powodem utraty prawa jazdy
Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym było przyczyną zatrzymania uprawnień do kierowania 48-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jechał z prędkością 120 km/h przez miejscowość Białopole. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym policjanci wystawili kierowcy też mandat karny.
Chełm -
Podwójna kolizja w gminie Kamień
Do dwóch kolizji drogowych w jednym miejscu doszło wczoraj na terenie gminy Kamień. Najpierw kobieta kierująca renault najechała na tył opla. Po chwili inna kierująca, jadąca tą drogą, straciła panowanie nad swoim autem i uderzyła w oba pojazdy, które wcześniej się zderzyły. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń.
Chełm