Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego motocyklistę
Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie 50 letni motocyklista, którego w drodze na służbę zatrzymał policjant z biłgorajskiej jednostki. Mężczyzna jechał „wężykiem”, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, a na końcu uderzył w znak drogowy. Policjant zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce patrol. Teraz 50 latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Policjanci odwiedzają uczniów i rozmawiają o bezpieczeństwie
Policjanci przez cały rok szkolny spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Rozmawiają o tym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego psa, jak być bezpiecznym na drodze, w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i w domu.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Poszukujemy właściciela roweru
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju poszukuje właściciela roweru ujawnionego na ul. Cegielnianej w Biłgoraju na przełomie czerwca i lipca br. Osoba do której należy rower może go odebrać w budynku komendy przy ul. Polnej 1.
Biłgoraj -
Biłgoraj: 13-letni motorowerzysta zderzył się z osobówką
Biłgorajscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motoroweru i osobówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek wyjechał zza ogrodzenia wprost pod nadjeżdżające auto. W wyniku zdarzenia z poważnymi obrażeniami ciała nastolatek trafił do szpitala.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Powiadomił policjantów o nietrzeźwym kierowcy
Dzięki wzorowej postawie 26 letniego mieszkańca Biłgoraja został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. Podróżując citroenem na drodze W835 zauważył jadącego przed nim kierowcę seata, którego tor jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia okazały się słuszne. Kierowca seata 66 latek z Biłgoraja miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Dzięki obywatelskiej postawie 28 latka, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca
28 latek z gminy Księżpol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i powiadomił policję. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Księżpolu. Nietrzeźwy kierowca BMW omal nie doprowadził do zderzenia ze skodą. 28 latek zabrał kluczyki kierowcy, uniemożliwił mu ucieczkę i powiadomił policję. Jak się okazało 56 letni kierowca BMW miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Odpowiedzą za kierowanie na „podwójnym gazie”
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 31-letniej mieszkance Biłgoraja i 50 latkowi z gminy Goraj. Wsiedli za kierownicę pomimo nietrzeźwości. Mężczyzna kierował ciągnikiem z prawie 2 promilami alkoholu. Z kolei 31 latka wsiadła za kierownicę peugeota mając w organizmie prawie 1,5 promila.
Biłgoraj -
Biłgoraj: O krok od tragedii
21-latek z gminy Księżpol w wyniku nadmiernej prędkości omal nie doprowadził do tragedii. Mężczyzna, który kierował osobowym renault wypadł z drogi przejeżdżając między innym przez chodnik i ścieżkę rowerową, na której znajdowały się osoby postronne. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na obwodnicy w Biłgoraju. Kierowca był trzeźwy. Stanie przed sądem.
Biłgoraj -
Biłgoraj/Tomaszów Lub.: "Bezpieczna droga do szkoły"
Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu, podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania odpowiadali wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy podczas spotkania z przedszkolakami w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Z kolei w ramach tej akcji tomaszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną odnośnie drogi do szkoły, czy też powrotu z lekcji. Podczas prelekcji krok w krok za uczniami podążała maskotka „Mrówka”.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Bezpieczna droga do szkoły
Od początku września biłgorajscy policjanci odwiedzają przedszkola i szkoły na terenie miasta i gminy Biłgoraj. Rozdają dzieciom odblaski i tłumaczą, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.
Biłgoraj