Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: Odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości
30-latek z z gm. Tereszpol kierował pojazdem marki Volkswagen mając w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast 35-latek z gm. Goraj jechał fordem mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Teraz odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości przed sądem. Obydwaj kierujący stracili prawo jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Pijany kierowca sprawcą wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zamch. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 57 latek kierując audi w stanie nietrzeźwości uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. Oboje kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca audi "wydmuchał" prawie 1,5 promila alkoholu.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
42-latek z Warszawy ujął nietrzeźwego kierowcę w Biłgoraju i powiadomił policję. Nietrzeźwy kierowca busa m-ki Opel jechał od Gromady w stronę Biłgoraja całą szerokością jezdni. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3 promile alkoholu.
Biłgoraj -
Biłgoraj: "Bezpieczny senior 60+"
Wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z członkami Klubu Seniora z Biłgoraja. Tematem było bezpieczeństwo osób starszych. Podczas przygotowanej prelekcji seniorzy zapoznali się z zasadami jakimi należy kierować się, aby być bezpiecznym w ruchu drogowym, a także jak ustrzec się przed oszustami, których często ofiarą podają osoby powyżej 60 roku życia. Policjanci zachęcali również do korzystania z KMZB i aplikacji Moja Komenda.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Wpadł, bo przekroczył prędkość
Jechał mercedesem wypchanym po brzegi produktami z kradzieży gdy zatrzymali go policjanci z biłgorajskiej drogówki. Powodem była przekroczona prędkość. Mowa o 23-latku, który okradł sklep w Biłgoraju. Policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie ma na koncie innych kradzieży.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Debata społeczna pt. „Wybierz życie – powiedz NIE dopalaczom!”
Wczoraj w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju rozpoczęła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. W debacie wzięło udział ponad 200 osób. Spotkanie poświęcone było zagadnieniu tzw. dopalaczy, odpowiedzialności prawnej oraz zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie takich środków. Kolejnym tematem poruszonym podczas debaty było przedstawienia aplikacji mobilnych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Podpalacz w rękach policji
Wczoraj zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 28-latka z Biłgoraja, który w ubiegłym tygodniu dokonał podpalenia samochodu osobowego m-ki Audi na jednym z osiedli mieszkaniowych. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał kary pozbawienia wolności.
Biłgoraj -
Biłgoraj: Potrącenie pieszego na przejściu
Policjanci z biłgorajskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w Józefowie. 72-latek przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Biłgoraj -
Biłgoraj: 130 km/h w terenie zabudowanym
Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 20-latek z Biłgoraja, który w sobotę pędził samochodem m-ki BMW w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Kierowca został zatrzymany w m. Aleksandrów. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.
Biłgoraj -
Biłgoraj: O bezpieczeństwie i mobilnych aplikacjach z seniorami
W piątek policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii biłgorajskiej komendy w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora” spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie i promowali mobilne aplikacje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moją Komendę.
Biłgoraj