Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biała Podlaska: Omijając jeża uderzyła w drzewo
Dzisiaj przed godziną 5:00 rano w miejscowości Sitnik doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Audi, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na prawe pobocze. Po tym auto uderzyło w drzewo. Jak ustalili mundurowi kobieta prawdopodobnie próbowała ominąć znajdującego się na drodze jeża. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka audi. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Biała Podlaska -
Biała Podl: Przekroczyła prędkość o 83 km. Straciła uprawnienia do kierowania
Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 m-cy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci bialskiej drogówki nagrali poczynania 43-latki, która jechała z prędkością 133 km/h. Amatorka szybkiej jazdy ukarana została mandatem. Otrzymała też punkty karne.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Działania pn. "Prędkość" na drogach powiatu bialskiego
Wczoraj na drogach powiatu bialskiego prowadzone były policyjne działania pn. "Prędkość". Ich efektem było ponad 120 skontrolowanych pojazdów. Policjanci ujawnili niemal 90 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości, nałożyli ponad 80 mandatów karnych oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania. Wczorajsze działania koordynowane były we wszystkich państwach Unii Europejskiej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego Tispol.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Po trzech dniach stracił uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość
Wczoraj patrol bialskiej drogówki zatrzymał kolejnego pirata drogowego. 18-letni mieszkaniec Podlaskiej Podlaskiej, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Świeżo upieczony kierowca stracił uprawnienia do kierowania, które jak sam oświadczył odebrał trzy dni wcześniej. Młodzieniec otrzymał również punkty karne i wysoki mandat. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Najechanie na zaparkowane auto przyczyną tragicznego wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około godz. 4:30 w miejscowości Polubicze Wiejskie Drugie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Sharan uderzył w stoją częściowo na poboczu toyotę. W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierowca toyoty. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Bialska komenda włączyła się w akcję Narodowe Czytanie
Wczoraj o godz. 15:00 w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej rozpoczęło się Narodowe Czytanie. Impreza była objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku lekturą przewodnią było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W przedsięwzięciu tym udział wzięła również bialska komenda.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Skradziony mercedes wrócił do właściciela
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, ustalili właściciela mercedesa, który znaleziony został w połowie sierpnia w jednym z garaży na terenie miasta. Samochód wart 10 tys. zł wrócił już do właściciela. O dokonanie kradzieży podejrzewany jest 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Mł. insp. Andrzej Antoniewski Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej
Dzisiaj rano w bialskiej komendzie odbyło się uroczyste przywitanie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji, mł. insp. Andrzeja Antoniewskiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, mł. insp. Grzegorz Pietrusik. Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej jednostki, policjantów oraz pracowników cywilnych.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: 59-latka padła ofiarą oszustów
Pomimo wielu apeli policji o oszustwach metodą na wnuczka i policjanta wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do takiego właśnie przestępstwa. Sprawca podając się za funkcjonariusza policji, namówił kobietę, aby ta wypłaciła posiadane w banku pieniądze. Zgodnie z umową pozostawiła je w jednej z kamienic. Łupem sprawcy padło 56 tys. zł. Policjanci ustalają szczegóły i poszukują sprawcy przestępstwa.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, stracił uprawnienia do kierowania
Wczoraj po południu na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Suzuki, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do zderzenia z land roverem. Sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci apelują o rozwagę na drodze, przypominając, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.
Biała Podlaska
