Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W trosce o bezpieczeństwo "niechronionych uczestników ruchu drogowego"
Jesienią zmieniają się warunki atmosferyczne. Szybko zapadający zmierzch ogranicza widoczność, a opady i przymrozki powodują, że nawierzchnia staje się śliska. To trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Jednak szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci bialskiej drogówki rozdawali im elementy odblaskowe. Przypominali jednocześnie, że nawet drobny taki element przyczepiony do ubrania może uratować życie.
Biała Podlaska -
Skradzione perfumy ukrył w bieliźnie
Za kradzież perfum wartych niemal 700 złotych odpowie 45-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. By wyjść niezauważonym z drogerii „wybrany” towar postanowił ukryć w bieliźnie. Amator cudzego mienia odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Biała Podlaska -
Uwierzyła telefonicznemu rozmówcy - podała login i hasło do rachunku bankowego
Wczoraj 44-latka z Białej Podlaskiej przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji straciła ponad 55 tysięcy. Były to zarówno jej oszczędności jak też kredyt zaciągnięty na nią przez sprawców. Podczas rozmowy telefonicznej przekazała swoje dane osobowe, login i hasło do rachunku bankowego. Dzięki szybkiej reakcji prawdziwych policjantów większość przelanych pieniędzy została zablokowana zanim sprawcy zdążyli je wypłacić.
Biała Podlaska -
Odpowie za kradzież pieniędzy i biżuterii
Za kradzież pieniędzy oraz biżuterii odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu hajnowskiego. Młodzieniec podejrzany jest o okradanie właścicielki wynajmowanej przez siebie stancji. Funkcjonariusze odzyskali biżuterię, dodatkowo w miejscu zamieszkania nastolatka ujawnili amfetaminę. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
26-latek wpadł podczas kradzieży
Bialscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież kosmetyków i akcesoriów z drogerii na terenie miasta. Mężczyzna wpadł, gdy po raz kolejny „odwiedził” jeden ze sklepów. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. 26-latek odpowie też za posiadanie amunicji oraz narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulicy Sitnickiej z drogą krajową w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca passata, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z tirem. W wyniku wypadku do szpitala trafiła jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Biała Podlaska -
Nieszczęśliwy wypadek w pracy
Policjanci międzyrzeckiego komisariatu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac dekarskich w Międzyrzecu Podlaskim. Pracujący na dachu kamienicy mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.
Biała Podlaska -
Został oszukany podczas sprzedaży telefonu
Niemal 1300 złotych stracił podczas sprzedaży telefonu komórkowego mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna kliknął w otrzymany sms-em link, wpisał numery swojej karty i otrzymany kod. W efekcie to z jego konta „zniknęła” gotówka. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy, że oszuści ciągle modyfikują swoje metody, które mają na celu wprowadzenie nas w błąd. Niestety w wielu przypadkach kończy się to utratą pieniędzy.
Biała Podlaska -
Odpowie za szereg kradzieży sklepowych
Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Łupem „amatorki cudzego mienia” padły kosmetyki wartości niemal 800 złotych. Nastolatka wpadła na gorącym uczynku zdarzenia. Wczoraj usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Pokonali koronawirusa. Wczoraj oddali osocze i krew
Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze, który są ozdrowieńcami, po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą. Pozostali mundurowi oddali krew. To już kolejna tego typu inicjatywa ze strony funkcjonariuszy i jak zapewniają - nie ostatnia.
Biała Podlaska