Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Oszukana przy sprzedaży
45-latka, która wystawiła na sprzedaż tablet kliknęła w link w nadesłanej wiadomości od rzekomego kupca, aby zaakceptować transakcję. Okazało się, że to oszustwo według schematu, przed którym często ostrzegamy. Link w rzeczywistości odsyła do fałszywej strony, gdzie wybiera się swój bank, a następnie wpisuje się login i hasło. Przestępcy będąc w posiadaniu tych danych wykonują operacje bankowe. Pokrzywdzona straciła 2500 złotych.
Świdnik -
Powiatowy etap Turnieju BRD rozstrzygnięty
Test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i opanowanie techniki jazdy rowerem to konkurencje, z którymi zmagali się wczoraj uczniowie szkół podstawowych. Zawody odbywały się w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu świdnickiego była Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.
Świdnik -
Oszustwo na pracownika banku
Mieszkaniec gminy Mełgiew po telefonicznym kontakcie z osobą podającą się za pracownika banku stracił 50 tysięcy złotych. Mężczyzna postępując zgodnie ze wskazówkami rozmówcy wypłacił z banku swoje oszczędności i przy pomocy kodów podanych przez oszusta wpłacił gotówkę do wpłatomatu. Działania te miały służyć rzekomo do zabezpieczenia środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku przed oszustami. Apelujemy o zachowanie ostrożności w przypadku telefonów z poleceniem wypłaty gotówki lub wykonania przelewu.
Świdnik -
Herbatka i lusterko zamiast zamówionego telefonu
Dwóch 45-latków ze Świdnika zgłosiło na policję kolejne oszustwa. Jeden z nich chciał zainwestować w akcje spółki i stracił 26 tysięcy złotych. Drugi chciał kupić telefon komórkowy, a w przesyłce otrzymał herbatę i lusterko. Policja apeluje o ostrożność!
Świdnik -
Opiekunka okradła podopiecznych
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie ze Świdnika, która okradła starsze małżeństwo, u których zatrudniona była jako opiekunka. Staruszkowie zauważyli, że jakiś czas temu zginęła im złota biżuteria. Córka staruszków, która przyjechała w odwiedziny do rodziców odnalazła część skradzionej biżuterii zastawionej w świdnickim lombardzie.
Świdnik -
Kolejni oszukani świdniczanie
Dwóch 45-latków ze Świdnika zgłosiło na policję kolejne oszustwa. Jeden z nich chciał zainwestować w akcje koncernu paliwowego i stracił 26 tysięcy złotych, natomiast drugi chciał kupić telefon komórkowy, a w przesyłce otrzymał małowartościowe przedmioty. Policja apeluje o ostrożność.
Świdnik -
Lekcje o bezpieczeństwie
Policjantka ze świdnickiej komendy przeprowadziła spotkania profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Piaskach. W przedsięwzięciu brały udział klasy piąte, szóste i część siódmych. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
Świdnik -
Układali kamienie na torach. Zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich
Do niebezpiecznej sytuacji mogło doprowadzić dwoje 10-letnich dzieci, które wczoraj na torowisku układały kamienie na szynach. Na szczęście ich nieodpowiedzialną zabawę zobaczyła przechodząca w pobliżu kobieta i zaalarmowała policję. Nieletni przyznali, że chcieli sami zobaczyć jaki efekt przyniesie przejechanie pociągu po takiej przeszkodzie. Teraz ta sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.
Świdnik -
Znajomy przez Messenger poprosił Cię o pożyczkę i kod BLIK? Uważaj, to może być oszustwo!
Mieszkanka Świdnika zgłosiła, że ktoś włamał się do niej na konto na portalu Facebook, a następnie porozsyłał wiadomości poprzez komunikator Messenger do znajomych z prośbą o przelanie pieniędzy metodą BLIK. Dwoje znajomych uwierzyło, że koleżanka potrzebuje pilnej pomocy finansowej przelewając oszustom w sumie 1800 złotych. To popularna forma oszustwa wykorzystująca system BLIK. Można jej unikać kontaktując się telefonicznie lub osobiście z osobą która prosi o pożyczkę. Uwaga! Nie należy opisywać na prośbę przez komunikator Messenger, ponieważ jest on powiązany z kontem przejętym przez oszusta.
Świdnik -
Świdnicka komenda wspiera potrzebujących
Po raz już kolejny policjanci i pracownicy cywilni świdnickiej komendy włączyli się w pomoc na rzecz osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Zakupione produkty spożywcze trafiły do najbardziej potrzebujących, którzy otrzymali schronienie na terenie powiatu świdnickiego. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają każdą akcję, która może pomóc potrzebującym w tym trudnym dla nich czasie.
Świdnik