Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wybierasz się na koncert? Uważaj na fałszywe bilety!
20-latka ze Świdnika zamieściła na portalu społecznościowym ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem biletów na koncert znanego zespołu. Odezwała się do niej osoba, która zaproponowała odsprzedaż biletów. Z zakupionymi wejściówkami wybrała się na koncert do Warszawy. Niestety przy wejściu okazało się, że podrobiony jest kod kreskowy. Tym sposobem straciła 600 złotych.
Świdnik -
Poszukiwany z promilami na rowerze
Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka kierującego rowerem. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił do aresztu. Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.
Świdnik -
Śmiertelny wypadek w Krępcu
Dziś rano kierujący Fordem 46-latek jadąc przez Krępiec (powiat świdnicki) nagle zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie działki, a potem w drzewo. Pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji, życia 46-latka nie udało się uratować. Na miejscu wypadku prowadzimy oględziny pod nadzorem prokuratora.
Świdnik -
Crime Time w świdnickiej bibliotece
Policjantka ze świdnickiej komendy była gościem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Spotkała się tam z młodzieżą z Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania rozmawiali o tym, co w powieściach o tematyce kryminalnej jest fikcją, a co może wydarzyć się w życiu naprawdę. Policjantka opowiadała również o tym jak pracują policjanci i jakie zadania służbowe wykonują.
Świdnik -
Oszukała się "na pracownika banku"
42 tysiące złotych straciła mieszkanka Świdnika, po tym jak otrzymała telefon od fałszywego pracownika banku i uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone. Rozmówca wmówił kobiecie, że na jej koncie ktoś próbuje zaciągnąć pożyczkę. Polecono jej zaciągnięcie kredytu, wypłatę gotówki, a następnie wpłatę do wpłatomatu z wykorzystaniem kodów BLIK. Apelujemy o ostrożność!
Świdnik -
Pomoc przyszła na czas
Policjant zauważył na torowisku leżącą kobietę, która samowolnie oddaliła się ze szpitala. Mundurowy razem z postronną osobą zniósł kobietę z torów. Podczas oczekiwania na wezwane pogotowie ratunkowe – trasą kolejową przejechał pociąg.
Świdnik -
Nietrzeźwy ugrzązł samochodem w błocie
Mieszkaniec Świdnika usłyszał głośny ryk pojazdu pod jedną z posesji. Okazało się, że kierowca Audi ugrzązł pojazdem w błocie i nie mógł poradzić sobie z wyjazdem. Postanowił mu pomóc. Gdy zbliżył się do kierowcy wyczuł od niego woń alkoholu i powiadomił policję. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
Świdnik -
Doniósł sam na siebie
„Dzień dobry, jestem poszukiwany listem gończym do odbycia kary. Proszę do mnie wezwać patrol policji” – takie słowa usłyszała dyspozytorka, która odebrała telefon alarmowy 112. Zgodnie z prośbą mężczyzny powiadomiła funkcjonariuszy, którzy potwierdzili że dzwoniący 45-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności i przewieźli go do zakładu karnego.
Świdnik -
BMW wpadło do rzeki. Kierowca miał 2,5 promila i dwa zakazy
Upojony alkoholem 40-latek w niedzielny wieczór wsiadł za kierownicę BMW i ruszył w drogę. Do celu nie dojechał, bo samochód wypadł z drogi wprost do rzeki rozbijając się o drzewa. Z wraku pojazdu wyciągnęli go strażacy, ale nie stało mu się nic poważnego. Jak ustalili policjanci, 40-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i dwa zakazy prowadzenia pojazdów.
Świdnik -
Plecak z nietuzinkową zawartością
Świdniccy kryminalni zatrzymali na ulicy 36-latka, który posiadał przy sobie znaczną ilość środków odurzających. Prawie kilogram marihuany transportował w plecaku. Usłyszał już zarzuty w sprawie, a sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Świdnik