Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Odpowie za włamania
Przed sądem karnym stanie 45-letni obywatel Bułgarii. Jak udowodnili mu świdniccy kryminalni mężczyzna w niespełna 1,5 roku dwukrotnie włamał się do zaparkowanych w Świdniku pojazdów. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Świdnik: Odpowie za jazdę na tzw. „podwójnym gazie”
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem 45-letni mieszkaniec gm. Trawniki. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w miniony weekend w miejscowości Dorohucza. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy, kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Świdnik: Odpowiedzą za narkotyki
Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków ma swój finał w sądzie karnym. Przekonała się o tym 25-letnia mieszkanka Lublina. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu marihuanę. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Świdnik: Święty Krzysztof na drogach powiatu
O tym, ze każda okazja jest dobra, by mówić o bezpiecznych zachowaniach na drodze wiedzą dobrze świdniccy policjanci. Wspólnie z księdzem kapelanem wyjechali na drogi powiatu. Wczorajsze wspólne działania to z jednej strony apel o ostrożność za kierownicą, a z drugiej - pomoc w zbiórce dobrowolnych środków na zakup pojazdów misyjnych.
Świdnik -
Świdnik: Wpadł, bo jechał na „podwójnym gazie”
Po raz kolejny stanie przed sądem karnym mieszkaniec gm. Piaski. Mężczyzna pomimo wieloletniego sądowego zakazu ponownie wsiadł za kierownicę auta w stanie nietrzeźwości. 39-latek z policyjnej kontroli drogowej trafił do policyjnego aresztu, bo jak się okazało jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Świdnik -
Świdnik: Święto Policji w Świdniku
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W tegorocznych obchodach wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski, samorządowcy, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujący z Policją, duchowni oraz funkcjonariusze emerytowani. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało 26 policjantów.
Świdnik -
Świdnik: Scania wywróciła się na bok
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano w miejscowości Dorohucza, droga K-12. 27-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem marki Scania. Ciężarówka zjechawszy na pobocze wylądowała w przydrożnym rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Skończyło się na nerwach i uszkodzonym ładunku.
Świdnik -
Świdnik: Okradli stoisko na miejskim targu
Za kradzież z włamaniem odpowiedzą przed sądem dwaj mężczyźni, którzy okradli stoisko spożywcze na miejskim targowisku. Łupem 31-latka ze Świdnika i 49-latka z Lublina padły artykuły spożywcze wartości ponad 1000zł. Policjanci odzyskali utracone mienie.
Świdnik -
Świdnik: By byli bezpieczni na wakacjach
Wakacje to czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. By bezpiecznie dotrzeć do celu podróży policjanci kontrolują m. in. stan techniczny autokarów oraz stan trzeźwości kierowców i posiadanych przez nich uprawnień. Każdy może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem - dzięki niej będzie spokojny, że bliska nam osoba wyruszy w podróż sprawnym autem i dojedzie bezpiecznie do celu.
Świdnik -
Świdnik: Kto widział skradzione rowery?
Świdniccy policjanci poszukują dwóch rowerów. Jednoślady skradzione zostały w okresie dwóch ostatnich tygodni z jednego ze świdnickich osiedli. Łączna wartość strat to kwota ponad tysiąc złotych.
Świdnik