Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Nieletni odpowiedzą za pobicie
Kryminalni świdnickiej komendy zatrzymali czterech nieletnich mieszkańców Świdnika, którzy pobili 18-latka z gminy Mełgiew. Trzech 16-latków i jeden 15-latek bez wyraźnego powodu zaatakowali przechodzącego młodego mężczyznę. Sprawcy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Świdnik -
Świdnik: O bezpieczeństwie w sieci
O pozytywnych i negatywnych stronach internetu w odniesieniu do książki rozmawiali piaseccy policjanci oraz przedstawiciel biblioteki z uczniami Zespołu Szkół w Trawnikach. te niecodzienne warsztaty miały na celu przybliżyć uczniom nieprzemijającą wartość książki, a przede wszystkim wyczulić na niebezpieczeństwa w sieci.
Świdnik -
Świdnik: Odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami
Dwaj mieszkańcy Świdnika odpowiedzą przed sądem za przestępstwa związane z narkotykami. 20-latek rozprowadzał wśród znajomych niewielkie ilości marihuany, a w trakcie przeszukania mieszkania jego 26-letniego kolegi policjanci znaleźli kilka gramów tego środka.
Świdnik -
Świdnik: Odpowie za rozbój
38-latek ze Świdnika odpowie przed sądem za napaść na swoją znajomą i kradzież jej telefonu. Do rozboju doszło w sklepie, w którym pokrzywdzona zatrudniona jest jako sprzedawczyni. Sprawca wszczął awanturę, w trakcie której przy użyciu siły i gróźb zabrał kobiecie telefon wartości ok. 1 tys. zł. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Świdnik: Audi potrąciło 12-latkę. Kto był świadkiem wypadku?
Świdniccy policjanci wyjaśniając okoliczności wypadku drogowego proszą bezpośrednich świadków o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. W piątek na ul. Wyszyńskiego audi potraciło jedną z przebiegających przez ulice 12-latek. Dziewczynka ma złamaną nogę. Kierowca był trzeźwy.
Świdnik -
Świdnik: Motorowerem na podwójnym gazie wiózł dziecko bez kasku
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 30-letni mieszkaniec gm. Piaski, który wiózł swoje dziecko na motorowerze. Nie dość, że nie zapewnił dziewczynce kasku, to w dodatku on sam był pijany. Miał 1,5 alkoholu w organizmie. Dalszą przejażdżkę uniemożliwili mu policjanci.
Świdnik -
Świdnik: Policjanci z wizytą w Przedszkolu Nr 2
O tym jak należy zachowywać się na drodze, czym może skończyć się wybieganie na ulicę oraz czy każda napotkana osoba to przyjaciel rozmawiali świdniccy policjanci z dziećmi z Przedszkola Nr 2 w Świdniku. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się policyjny radiowóz i jego wyposażenie.
Świdnik -
Świdnik: Kto widział wypadek w centrum miasta?
Świdniccy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w Świdniku. 71-letni kierowca hondy doprowadził do zderzenia z golfem. Jak wynika z wstępnych ustaleń wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. Do szpitala ze złamaną ręką trafiła pasażerka jednego z aut. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Osoby będące bezpośrednimi świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku – nr tel. (81) 749-42-10 lub 997.
Świdnik -
Świdnik: Działania „Alkohol i Narkotyki”
Kilkuset kierowców sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości świdniccy policjanci. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego w trosce o bezpieczeństwo osób na drodze prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne. Alkomat ujawnił trzech kierowców na "podwójnym gazie".
Świdnik -
Świdnik: Jechał bez prawa jazdy i popijał piwo
Do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów grozi 29-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Mężczyzna wczoraj kierował osobowym fordem i popijał sobie piwo. Dalszą jazdę przerwali mu policjanci, którzy zauważyli zachowanie mężczyzny. Alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Świdnik