Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Oszukany przy zakupie odkurzacza
Mieszkaniec powiatu zamojskiego za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego zakupił odkurzacz. Zapłacił 1400 złotych, jednak towaru nie otrzymał. Próby nawiązania kontaktu ze sprzedawcą stały się niemożliwy. Zrozumiał, że został oszukany i o sprawie powiadomił policjantów. Robiąc zakupy online pamiętajmy o zachowaniu ostrożności.
Zamość -
Uważajmy na internetowych oszustów. Chrońmy nasze oszczędności
O tym, że w wirtualnym świecie niestety, tak jak w realnym można paść ofiarą oszusta przekonały się kolejne mieszkanki powiatu zamojskiego. 32-latka straciła pieniądze korzystając z oferty zakupu w sieci mebli ogrodowych. Natomiast 61-latka otrzymała sms z linkiem i informacją o konieczności dopłaty 50 groszy do przesyłki. Przekazała swoje dane, a po sprawdzeniu stanu środków na koncie okazało się, że z rachunku zniknęło 2 tysiące złotych.
Zamość -
Słowne utarczki zakończone pobiciem kolegi
19-latek podróżując ze znajomymi samochodem pokłócił się z kolegą. Sprzeczka przeniosła się poza samochód i zakończyła pobiciem. 19-latek uderzył o rok starszego kolegę. Pokrzywdzony wymagał pomocy medycznej trafił, więc do szpitala, natomiast nietrzeźwy agresor do policyjnego aresztu. 19-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, teraz ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.
Zamość -
Ugodził nożem kolegę „od kieliszka”
Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 58-latek z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w czasie zakrapianego alkoholem spotkania towarzyskiego dwukrotnie ugodził nożem jednego ze współbiesiadników. Pokrzywdzony 37-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Wobec 58-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.
Zamość -
Odpowie za zniszczenie samochodów
25-latek idąc przez parking na zamojskiej ulicy Sadowej kopał w napotkane pojazdy. W ten sposób uszkodził trzy zaparkowane samochody. Wartość poniesionych strat właściciele oszacowali na łączną kwotę prawie 2,5 tysiąca złotych. 25-latek został zatrzymany, wkrótce ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.
Zamość -
Uważajmy na oszustów podszywających się pod pracowników banku
Oszust podając się za pracownika banku podczas rozmowy telefonicznej powiedział 34-latce, że na jej koncie doszło do włamania. Zaoferował pomoc w zabezpieczeniu zgromadzonych tam oszczędności. Kobieta przekonana, że rozmawia z pracownikiem banku przekazała dane do swojej karty bankomatowej oraz zatwierdziła wykonany przez oszusta przelew. W ten sposób straciła ponad 3 tysięcy złotych. Chronimy swoje pieniądze i uważajmy na oszustów!
Zamość -
Zdarzenie z udziałem motocyklisty. Apelujemy o ostrożność na drodze
Kierujący audi wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Po zderzeniu pojazdów pomocy medycznej potrzebował 34-letni kierujący jednośladem. Na szczęście, po badaniach okazało się, że nic doznał poważniejszych obrażeń. Tym razem skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Wiosna to pora roku, kiedy sezon rozpoczynają miłośnicy jazdy motocyklami. Zwracajmy, więc uwagę na fanów „dwóch kółek”.
Zamość -
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów
Policjanci zatrzymali mieszkańca Zamościa, który nie dość, że przekroczył prędkość, to był nietrzeźwy i jechał na sądowym zakazie. Podczas kontroli drogowej wpadł także 38-latek, który drogą krajową jechał ciągnikiem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce obaj ze swojego postępowania wytłumaczą się w sądzie.
Zamość -
Kierujący renault dachował. Auto stanęło w płomieniach
Prawdopodobnie nadmierna prędkość niedostosowana do mokrej nawierzchni była przyczyną kolizji, do której doszło dzisiejszej nocy w Zamościu. Renault, którym kierował 20-latek po uderzeniu w krawężnik dachowało, a następnie stanęło w płomieniach. Kierujący został przewieziony do szpitala, na szczęście poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze.
Zamość -
Zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w betonowy przepust
49-latek kierując osobową toyotą w miejscowości Chomęciska Małe nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, na pobocze i uderzył w betonowy przepust. Nie mógł o własnych siłach wydostać się z samochodu, pomogli mu strażacy. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przyczyny wypadku ustalają policjanci.
Zamość