Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejne piktogramy przed przejściami w Zamościu. Znaki namalowali uczniowie podstawówki
Wprowadzone z początkiem czerwca zmiany w przepisach ruchu drogowego zabraniają korzystania ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni. W Zamościu przypominają o tym piktogramy malowane w ramach wspólnej inicjatywy zamojskiej Policji, Zarządu Dróg Grodzkich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz dyrekcji szkół. Przed kilkoma dniami takie znaki namalowali przed przejściami w okolicach Szkoły Podstawowej numer 6 uczniowie tej placówki.
Zamość -
Kosztowna inwestycja 72-latki. Miała zarobić, a straciła ponad 70 tysięcy złotych
74-latka chcąc zarobić, straciła zgromadzone oszczędności. Mieszkanka Zamościa za namową fałszywego doradcy finansowego zainstalowała na telefonie program do zdalnej obsługi urządzenia. Miał on umożliwić jej inwestowanie w kryptowaluty. Jak się później okazało, posłużył oszustom do przejęcia kontroli nad kontem 74-latki i wykonywania operacji na jej rachunku, włącznie z zaciąganiem zobowiązań finansowych.
Zamość -
Odpowiedzą za pobicie
Dwaj mężczyźni w wieku 37 lat wulgaryzmami odpowiedzieli na prośbę pracownicy restauracji o opuszczenie lokalu. W obronie kobiety stanęli dwaj inni klienci i w konsekwencji zostali pobici. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, agresorzy zostali zatrzymani chwilę po zdarzeniu. Usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny dla chuliganów przewiduje surowszą odpowiedzialność
Zamość -
O bezpieczeństwie podczas wakacji z uczniami z Miączyna
Policjanci przed wakacjami prowadzą w szkołach zajęcia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Uczestnikami takiego spotkania byli ostatnio uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miączynie. Podczas prelekcji funkcjonariusz przypominał dzieciom i młodzieży zasady właściwego zachowania i reagowania na zagrożenia
Zamość -
Odpowie za zniszczenie budynku szkoły
Policjanci zatrzymali 18-latka, który zdewastował budynek szkoły w Zawadzie. Podejrzany powyrywał parapety zewnętrzne i kratki wentylacyjne, uszkodził też rynny i elewację budynku. Dyrekcja szkoły wyceniła straty na łączną kwotę 5 tysięcy złotych. 18-latka czeka rozprawa, w czasie której sąd zdecyduje jaki wymiar kary otrzyma za popełnione przestępstwo.
Zamość -
Pożar budynku gospodarczego
W jednej z miejscowości gminy Krasnobród ogień strawił budynek gospodarczy. W wyniku pożaru zniszczony został również znajdujący się wewnątrz samochód, rowery oraz urządzenia elektryczne. Poniesione straty właściciel oszacował na kwotę 65 tysięcy złotych. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Okoliczności i przyczynę pożaru wyjaśniają policjanci.
Zamość -
Policjanci przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową
Uczniowie ze szkoły podstawowej w miejscowości Mokre przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Ich umiejętności praktyczne oraz znajomość przepisów ruchu drogowego sprawdzali policjanci z zamojskiego ruchu drogowego.
Zamość -
Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną wypadku
Pasażerka fiata trafiła do szpitala, po tym jak kierujący tym pojazdem uderzył w tył jadącego przed nim audi. Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 74 w Jatutowie, a jego przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości przez 21-letniego kierującego fiatem za jadącym przed nim kierowcą audi. Apelujemy o ostrożność na drodze i skupienie uwagi za kierownicą.
Zamość -
Nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Szczebrzeszyna
Policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalnie działający punkt z grami hazardowymi na terenie Szczebrzeszyna. Znajdujące się tam dwa automaty do gier trafiły do depozytu. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom prawa grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zamość -
Przedwakacyjne spotkanie z uczniami
Policjant z zamojskiej komendy tuż przed wakacjami odwiedził uczniów szkoły w Bodaczowie. W czasie spotkania przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu, na wycieczkach oraz nad wodą. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.
Zamość