Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tragiczny finał wypoczynku nad wodą
Dla mieszkanki Warszawy tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą w Krasnobrodzie. 38-latka postanowiła popływać w miejscu, gdzie kąpiel była zabroniona. Około 100 metrów od brzegu zaczęła tonąć. Na ratunek natychmiast ruszył świadek zdarzenia. Niestety pomimo szybkiego wydobycia jej na brzeg oraz przeprowadzonej akcji ratunkowej życia kobiety nie udało się uratować. Pamiętajmy, że zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą może uchronić nas przed tragedią. Apelujemy, więc o rozwagę i wyobraźnię.
Zamość -
Ukradł telefon 12-latce. Sprawcą okazał się 74-latek
Zamojscy policjanci zatrzymali 74-latka, który wczoraj wykorzystując chwilową nieuwagę 12-latki ukradł jej pozostawiony przy rowerze telefon. W namierzeniu sprawcy przestępstwa pomógł policjantom monitoring. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt, który został wstawiony do lombardu. Teraz sprawcy kradzieży grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
Zamość -
40-latek zatrzymany za podpalenie samochodu
Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w nocy z piątku na sobotę podpalił samochód marki BMW. Do zdarzenia doszło w miejscowości Grabowiec. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ przód pojazdu. 40-latek z gminy Grabowiec został już przesłuchany. Przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.
Zamość -
Spotkanie z harcerzami
Policjant z zamojskiej komendy spotkał się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Leśnictwie Debry. Tematem wiodącym spotkania były zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie nad wodą, w lesie oraz podczas pieszych wycieczek. Nie zabrakło również tematów związanych z zagrożeniem dotyczącym zażywania narkotyków i dopalaczy. Natomiast o ochronie przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach pogodowych opowiedzieli harcerzom uczestniczący w spotkaniu strażacy.
Zamość -
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów
Wczoraj policjanci zamojskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak rowerzysta. 40-latek z gminy Zamość miał ponad 3 promile. Po raz kolejny przypominamy, że skutki prowadzenia pojazdu pod działaniem alkoholu mogą okazać się tragiczne nie tylko dla kierujących, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.
Zamość -
Jechał z promilami i uszkodzonym kołem. Potem porzucił auto, zabrał psa i uciekł boso
Dzięki zgłoszeniu od świadka, policjanci zatrzymali 29-latka, który pijany przemierzał volkswagenem zamojski powiat. Wcześniej w kontynuacji jazdy nie przeszkodził mu fakt, że wjeżdżając do rowu uszkodził koło. Podczas próby obywatelskiego ujęcia, kierowca porzucił auto, zabrał z niego psa i ruszył boso do ucieczki. Chwilę później został zatrzymany przez zamojski patrol. W jego porzuconym aucie policjanci znaleźli czarnoprochową broń.
Zamość -
Zatrzymani za napady rabunkowe na sklepy
Za dwa napady rabunkowe na sklepy odpowie pięciu mieszkańców powiatu zamojskiego w wieku od 17 do 42 lat. Zamaskowani kominiarkami sprawcy przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów sterroryzowali ekspedientki kradnąc pieniądze z utargu. Napastnicy zostali zatrzymani w trakcie ucieczki samochodem podczas policyjnej blokady dróg. W trakcie przeszukania samochodu, policjanci ujawnili m.in. kominiarki, drewniane kije oraz tablice rejestracyjne pochodzące z innego samochodu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.
Zamość -
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Policjanci odwiedzili zamojskie przedszkole „Słoneczko”. Podczas wizyty opowiedzieli dzieciakom o pracy policjantów, a także o zasadach bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była policyjna maskotka, która opowiedziała najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.
Zamość -
Bezpiecznie na przejazdach kolejowych - działania służb
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei przypominają kierującym i pieszym o właściwym oraz bezpiecznym zachowaniu na przejazdach kolejowych. Reagują również na niebezpieczne zachowania w tych miejscach. Sprawdzają, czy kierujący stosują się do znaku STOP i przejeżdżają przez torowiska z należytą ostrożnością. W czasie dzisiejszych działań pod czujnym okiem policjantów znalazły się zwłaszcza niestrzeżone przejazdy kolejowe.
Zamość -
Poszukiwany 26-latek zatrzymany za kradzież roweru
Wczoraj na terenie powiatu zamojskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą "Poszukiwany". Akcja była poprzedzona kilkudniowym rozpoznaniem i gromadzeniem informacji o osobach poszukiwanych oraz miejscach, w których mogą się ukrywać. Podczas czynności związanych z zatrzymaniem 26-letniego mieszkańca Zamościa mundurowi zabezpieczyli u niego wartościowy rower. Okazało się, że został skradziony dwa dni wcześniej, a pokrzywdzony o tym fakcie dowiedział się dopiero od policjantów.
Zamość