Zapowiedzi wydarzeń

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w lubelskim garnizonie

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w lubelskim garnizonie.  

Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji

insp. Marek Boroń.

 

Obchody 105. rocznicy powstania Policji Państwowej w tym roku odbędą się w wyjątkowym miejscu na Dziedzińcu Zamku Lubelskiego w Lublinie.

15 lipca 2024 r. o godz. 10:30 rozpocznie się Msza Święta, którą celebrował będzie J. E. Bp. Adam Bab – Biskup Pomocniczy Archikatedry Lubelskiej w asyście kapelanów lubelskiej policji. Celebranci oraz zgromadzeni wierni podczas nabożeństwa modlić się będą za funkcjonariuszy Policji, którzy dbając o bezpieczeństwo niejednokrotnie z narażeniem życia wypełniali słowa policyjnej roty.

O godz. 12:00 rozpoczną się główne uroczystości na Dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Udział w nich brać będą: kompania honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Orkiestra Reprezentacyjna Policji, poczty towarzyszące, zaproszeni goście, policjanci i pracownicy Policji oraz ich rodziny. Podczas uroczystego apelu wręczone zostaną medale resortowe wyróżniającym się policjantom i pracownikom lubelskiej Policji. W tym dniu wręczone zostaną również awanse na wyższe stopnie służbowe, nominacje otrzymają zarówno funkcjonariusze w korpusach podoficerskich jak i oficerowie młodsi i starsi.

Po zakończonych uroczystościach na placu przed Muzeum Narodowym w Lublinie odbędą się prezentacje stoisk policyjnych. Zaprezentujemy sprzęt, którym dysponuje lubelski garnizon Policji m.in. radiowozy oznakowane z napędem hybrydowym oraz elektrycznym, motocykle oraz rowery policyjne. Jedną z atrakcji będzie stoisko Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Służba prewencji wraz  Komendą Miejską Policji w Lublinie przygotowała atrakcje tj. gadżety profilaktyczne na temat bezpieczeństwa seniorów, elementy odblaskowe oraz kolorowanki i wycinanki dla dzieci. Prezentowane będą także specjalistyczne urządzenia wykorzystywane podczas codziennej służby przez policjantów ruchu drogowego. Wyjątkową atrakcją będzie stoisko Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, gdzie będzie można zobaczyć wyposażenie, sprzęt specjalistyczno/bojowy oraz uzbrojenie tej wyjątkowej  służby.

Policyjny piknik będzie również doskonałą okazją do promocji województwa lubelskiego. Malowniczość okolicy, wyjątkowość tego miejsca z całą pewnością zauważone będą przez wszystkich odbiorów, co tym samym będzie zachętą do odwiedzenia naszego województwa.

Organizatorzy:

                  

 

Partner:

Powrót na górę strony