Nowe obiekty policji

Komisariat I Policji w Lublinie

Zdjęcie przedstawia budynek Pierwszego Komisariatu Policji w Lublinie

Oddany do użytku obiekt w dniu 20.05.2021 roku  to przestronny, nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 1200 metrów kwadratowych mieszczący się przy alei Unii Lubelskiej 23 w LublinieBudynek posiada nowoczesne pokoje biurowe wraz z zapleczem socjalnym. Znajduję się w nim sala ćwiczeń i siłownia, sala konferencyjna, sala odpraw, pokój pracy zespołowej, przestronna szatnia wraz z zapleczem sanitarnym oraz magazyn dowodów rzeczowych.

Dyżurka Piereszego Komisariatu Policji w Lublinie.

Komisariat jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. W strefie ogólnodostępnej budynku znajduję się pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących oraz ścieżka naprowadzająca dla niewidomych. W budynku znajduje się również toaleta dla niepełnosprawnych. W budynku zainstalowano kolektory słoneczne, nowoczesne kotły gazowe oraz stację do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek posiada także taras widokowy. Przy komisariacie znajdują się miejsca parkingowe dla interesantów. Dodatkowo w zamkniętej strefie wyznaczono 48 miejsc służbowych. W budynku znajdują się także cztery garaże.

Pomieszczenie służbowe Pierwszego Komisariatu Policji w Lublinie.

 otwarcie komisariatu I Policji w Lublinie - przemówienie Generała

Pieniądze przeznaczone na budowę jednostki pochodziły głównie Programu Modernizacji Policji oraz z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 14 000 000 złotych.

Powrót na górę strony