Chełm: Pijany i z zakazem nie zapanował nad pojazdem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Pijany i z zakazem nie zapanował nad pojazdem

Data publikacji 14.01.2020

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów miał 33-latek, który dachował samochodem markli Peugeot na ul. Metalowej w Chełmie. Jak się okazało, jechał z nim pasażer, który był trzeźwy. Na szczęście obaj mężczyźni nie odnieśli w tym zdarzeniu poważniejszych obrażeń.

Wczoraj po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Metalowej w Chełmie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Peugeot 33-letni chełmianin stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi, dachował i uderzył w latarnię. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów. Wraz z nim jechał pasażer, który był trzeźwy. Na szczęście mężczyznom nic się nie stało i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.