Biała Podl.: By ferie były bezpieczne - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: By ferie były bezpieczne

Data publikacji 13.01.2020

Jak bezpiecznie spędzić okres ferii zimowych, to główny temat pogadanki, którą przeprowadzili policjanci w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze wykorzystali ostatnie dni przed rozpoczęciem ferii, by przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przed weekendem policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii.

W trakcie pogadanki policjanci przypominali o tym jak bezpiecznie spędzić ten czas zarówno podczas wyjazdów na zimowiska jak też podczas wypoczynku w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwą zabawą na śniegu i lodzie. Omówili też zasady zachowania podczas wyjść grupowych z opiekunem. Przypominali by nie oddalać się z miejsca zabawy bez ich wiedzy.

Mundurowi poruszyli też tematy dotyczące właściwego zabezpieczenia domu przed wyjazdem, a także kontaktów z osobami nieznajomymi oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzących wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

B.S.P.

  • policjantka podczas pogadanki z uczniami
  • policjantka podczas pogadanki z uczniami
  • tablica informacyjna