Opole Lub: Pożar w zakładzie przetwórstwa chmielu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub: Pożar w zakładzie przetwórstwa chmielu

Data publikacji 13.01.2020

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich wczoraj doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa chmielu na terenie gm. Wilków. Pożar swoim zasięgiem objął dwa murowane budynki, w których znajdowały się pomieszczenia administracyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Kępa Chotecka w gm. Wilków. Z ustaleń policjantów wynika, ogień pojawił się wewnątrz budynków. Wydobywający się na zewnątrz dym zauważył mężczyzna bezpośrednio sąsiadujący z zakładem, który natychmiast powiadomił strażaków.

Na miejsce przyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej, którzy ponad dobę prowadzili akcję gaśniczą. Rozprzestrzeniający się ogień swoim zasięgiem objął dwa murowane budynki połączone ze sobą. W środku znajdowały się pomieszczenia administarcyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn.

Na chwilę obecną trwa akcja dogaszania pożaru, po której opolscy policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa będą ustalali przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

S.P.