Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt za posiadanie kokainy

Data publikacji 13.01.2020

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafili dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 37-lat. Policjanci w użytkowanym przez nich mieszkaniu odnaleźli kilkadziesiąt gramów czystej kokainy. Obaj usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Realizacja sprawy była efektem pracy operacyjnej policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji Lublin. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, iż dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 37-lat, mogą być w posiadaniu znacznych ilości kokainy.

Podczas przeszukania w użytkowanym przez nich mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli blisko 50 gramów narkotyku. Jak się okazało była to kokaina w czystej postaci. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Jeden z nich musi liczyć się z odpowiedzialnością karną w warunkach recydywy.

Decyzją sądu obaj podejrzani trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat więzienia. W recydywie kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

 

Powrót na górę strony