Aktualności

Lublin: Mając pod opieką dziecko, pijana leżała na chodniku

Data publikacji 07.01.2020

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie 37-latka. Kobieta mając pod opieką 4-letniego syna leżała pijana na chodniku. Została zauważona przez świadka, który powiadomił mundurowych. Po wytrzeźwieniu 37-latka usłyszała zarzuty. Decyzją prokuratora została objeta dozorem Policji.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Staszica. Mężczyzna idący ulicą zauważył leżącą na chodniku kobietę, przy której było małe dziecko. Gdy podszedł bliżej okazało się, że wyczuwalna jest od niej silna woń alkoholu, a stan jej upojenia nie pozwala nawiązać logicznego kontaktu. Świadek od razu na miejsce wezwał patrol policji. Jak się okazało pod opieką 37-latki był jej 4-letni syn. Od kobiety została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się siostra zatrzymanej.

Po wytrzeźwieniu 37-latka usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora została objęta dozorem Policji. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony