Aktualności

Biłgoraj: Ukradli figurkę Aniołka z Betlejemskiej szopki

Data publikacji 30.12.2019

Za kradzież figurki Aniołka z datkami z Betlejemskiej szopki odpowie 36-letni mężczyzna i jego znajoma. Para 36-latków zabrała figurkę, w której znajdowały się datki wiernych. Dzięki postawie dwóch mieszkanek miasta, sprawcy zostali szybko zatrzymani w galerii handlowej. Skradzionego Aniołka mundurowi znaleźli porzuconego w jednym z kontenerów.

Dwie mieszkanki Biłgoraja poinformowały wczoraj policjantów o tym, że widziały, jak przed chwilą doszło do kradzieży wyposażenia szopki betlejemskiej znajdującej się przy jednym z biłgorajskich kościołów. Jak się okazało, była to figurka Aniołka, do którego mieszkańcy wrzucali datki. Rezolutne kobiety postanowiły iść za sprawcami kradzieży. Podejrzana para początkowo schowała się w nieoświetlonym zaułku, a potem skierowała się do jednej z miejskich galerii handlowych.

Tam czekali już na nich policjanci, którzy zatrzymali zaskoczonych sprawców. Okazali się nimi 36 latkowie bez stałego miejsca zamieszkania.  Kobieta i mężczyzna zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mundurowi ujawnili przy nich pochodzące z kradzieży pieniądze.

Policjanci jeszcze tego samego dnia odnaleźli pustą figurkę Aniołka porzuconą w jednym z kontenerów.

Obecnie policjanci ustalają dokładną wartość strat i szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

Powrót na górę strony