Aktualności

KWP: Bilans długiego świątecznego weekendu na drogach

Data publikacji 30.12.2019

Długi świąteczny weekend związany ze Świętami Bożego Narodzenia już za nami. Podczas tych sześciu dni na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, z których dwa okazały się śmiertelne a rannych zostało 26 osób. Policjanci odnotowali także 281 kolizji drogowych, a z dróg wyeliminowali 66 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na  drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu sześciu dni długiego świątecznego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, z których niestety 2 okazały się śmiertelne. Do śmiertelnych wypadków doszło  w Wigilię  w powiecie bialskim i lubartowskim. Łącznie 26 osób odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 281 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 66 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

 

Powrót na górę strony