Aktualności

Puławy: Tymczasowy areszt dla sprawcy podwójnego zabójstwa

Data publikacji 11.12.2019

Sąd Rejonowy w Puławach zastosował dzisiaj trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 36-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo dwóch mężczyzn, również pochodzenia ukraińskiego, w miejscowości na terenie gminy Puławy. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

    W niedzielę około godziny 13.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu ciał dwóch mężczyzn. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, do którego mogły przyczynić się osoby trzecie. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod ścisłym nadzorem prokuratora. Ustalono, że ofiary to obywatele Ukrainy, którzy pracowali na terenie gospodarstwa szkółkarskiego gdzie zostali znalezieni.

   Już kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia, kryminalni zatrzymali 36 letniego obywatela Ukrainy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zabójstwa dwóch mężczyzn, z którymi pracował w tym samym gospodarstwie szkółkarskim.

   Dzisiaj Sąd Rejonowy w Puławach, na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.  
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.78 MB)

Powrót na górę strony