Aktualności

Włodawa: Policjanci w mikołajkowej akcji krwiodawstwa

Data publikacji 07.12.2019

Policjanci z Włodawy włączyli się w mikołajkową akcję krwiodawstwa. Sierżant sztabowy Radosław Błaszczuk z Zespołu Ruchu Drogowego wraz z innymi 26 osobami reprezentującymi różne instytucje podzielił się najcenniejszym darem jaki można ofiarować – krwią, która jest darem życia.

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. W różnych sytuacjach życiowych może dojść do utraty większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi. Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby ją w pełni zastąpić. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek. Zapasy krwi się kurczą, zaś nadchodzący sezon zimowy obfituje w wiele nieszczęśliwych wypadków – dlatego też po raz kolejny włączyliśmy się do tej akcji!

6 grudnia 2019 roku w ramach mikołajkowej akcji poboru krwi sierżant sztabowy Radosław Błaszczuk z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie wraz z innymi 26 osobami reprezentującymi różne instytucje podzielił się najcenniejszym darem jaki można ofiarować – krwią, która jest darem życia.

 

 

 

Powrót na górę strony