Aktualności

Lublin: Policjanci i kontrterroryści z prezentami u małych pacjentów

Data publikacji 06.12.2019

Dzielnicowi z trzeciego komisariatu w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści sprawili radość pacjentom Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Z okazji „Mikołajek” funkcjonariusze odwiedzili dzieci z niespodziankami, które dla nich przygotowali.

    Policjanci i kotrterroryści z prezentami u małych pacjentów

     Za sprawą dzielnicowych z trzeciego Komisariatu Policji w Lublinie oraz lubelskich kontrterrorystów na twarzach małych pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zagościły szerokie uśmiechy. Z okazji „Mikołajek” policjanci odwiedzili dzisiaj dzieci i mieli dla nich wiele niespodzianek. Podopieczni oddziału mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy i wysłuchać porad dotyczących ich bezpieczeństwa. Wiele radości sprawiła dzieciakom możliwość obejrzenia używanego przez funkcjonariuszy wyposażenia. Były również wspólne zabawy i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy przebywający na oddziale pacjenci otrzymali przygotowane przez policjantów paczki. Na widok maskotek, słodyczy, kosmetyków i innych upominków dziecięce twarze rozpromieniły się jeszcze bardziej.

Policjanci i kotrterroryści z prezentami u małych pacjentów

     Zbliżające się święta to doskonały czas, by pamiętać o innych. Dzisiejsza  wizyta w szpitalu i towarzyszące jej niespodzianki to inicjatywa młodszy aspirant Jacka Banacha, sierżant sztabowy Szczepana Bresia, sierżant sztabowy Marka Grendy i aspirant. Grzegorza Czarneckiego - dzielnicowych z trzeciego Komisariatu Policji w Lublinie. Policjanci chcieli w ten sposób umilić małym pacjentom rzeczywistość i odwrócić ich uwagę od choroby.

Policjanci i kotrterroryści z prezentami u małych pacjentów

    To nie byli jedyni policyjni mikołaje, którzy tego dnia odwiedzili Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Prezenty rozdawali także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie razem z policyjną maskotką sierżant Poli.

Policjanci i kotrterroryści z prezentami u małych pacjentów

    W całym, często długotrwałym procesie leczenia ważne jest, aby wspierać małych pacjentów, dodawać im otuchy i sprawiać radość, ponieważ uśmiech to dobre lekarstwo na niedogodności towarzyszące długiej i męczącej hospitalizacji.

Policjanci i kotrterroryści z prezentami u małych pacjentów

 

Powrót na górę strony