Lublin: Narkotyki ukrył w pudełku po mopie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Narkotyki ukrył w pudełku po mopie

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany i niewielkie ilości amfetaminy. Nielegalny towar ukryty był w pudełku po mopie i odnalazł go pies z Aresztu Śledczego w Lublinie. 25 latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z II komisariatu weszli wczoraj na jeden z lubelskich adresów. Z ustaleń operacyjnych wynikało, iż mieszkający tam 25-latek może posiadać narkotyki. W czynności zaangażowano przewodnika wraz z psem służbowym z Aresztu Śledczego w Lublinie.

Podczas sprawdzania kolejnych pomieszczeń pies zwrócił uwagę na schowane pod schodami  pudełko po mopie. Jak się okazało nie bez przyczyny. Wewnątrz kryminalni odnaleźli narkotyki. Łącznie ponad 70 gramów marihuany oraz niewielkie ilości amfetaminy.  

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków.

Za to przestępstwo grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KG